Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 50. týždni 2020

Dátum: 14.12.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 50. týždni 2020

Dozviete sa, že sme mladému mužovi pomohli s udelením azylu.

V týždni od 7. decembra do 13. decembra preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1727 udalostí. Medzi nimi bolo aj 314 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1240. V 5 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 17 ľuďom a v 14 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 9 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Porušenie ustanovení zákona o lesoch zistili mestskí policajti 52 krát.

Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 4 majitelia psov, čím sa dopustil priestupku. Kontrola taxi bola zo strany hliadok mestskej polície zrealizovaná 3 krát. Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovalo 11 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili a riešili mestskí policajti celkom 6 krát a nedovolené pálenie odpadu v 1 prípade. Jedna z hliadok mestskej polície sa v týždni zaoberala aj prípadom používania zábavnej pyrotechniky, ktoré je na území hlavného mesta zakázané.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 11 starých vozidiel a 5 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 671 prípadoch a 34 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Čmelíkovej ulici, odkiaľ evidujeme celkom  129 prípadov.

Maročan žiadal o azyl

22-ročný Maročan sa so žiadosťou o udelenie azylu obrátil v utorok vo večerných hodinách na policajtov zo Zásahovej jednotky. Tí preto kontaktovali policajtov z Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru SR. Predtým však prostredníctvom výjazdovej mobilnej odberovej hasičskej jednotky zabezpečili pretestovanie Maročana na prítomnosť koronavírusu. Test mal migrant negatívny. Noc ďalej strávil na príslušnom policajnom oddelení.

Záchranári mali opäť plné ruky práce

V uplynulom týždni mestská polícia k ľuďom s rôznymi zdravotnými problémami až 5 krát privolávala pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Bolo tomu tak napríklad  v sobotu podvečer, kedy po telefonáte zo strany mestskej polície zdravotníci smerovali na Ovsišťské námestie do Petržalky, kde pomáhali mužovi sťažujúcemu sa na bolesti v oblasti hrudníka. O niekoľko hodín neskôr ich cesta viedla na námestie Fr. Liszta. Tu si ich prítomnosť vyžadoval zdravotný stav staršieho muža v bezvedomí. V oboch prípadoch boli pacienti následne prevezení do najbližších zdravotníckych zariadení.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.12.2020 / 15.12.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.