Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2020

Dátum: 19.08.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2020

Dozviete sa o pomoci zo strany mestských policajtov pri dopravnej nehode, ale aj o prípade, kedy na prvý pohľad neškodný predmet, dokáže ublížiť.

V týždni od 10. augusta do 16. augusta 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1839 udalostí. Medzi nimi bolo aj 419 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1166. V 6 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v 7 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Hliadky mestskej polície v 44 prípadoch zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 17 prípadoch. Ustanovenia Zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 6 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 19 prípadoch a priestupok na úseku životného prostredia 1 krát. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni zaoberali v 1 prípade aj nerešpektovaním zákazu predaja alkoholu a 1 krát priestupkom proti majetku.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 34 ľudí. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 35 krát a nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 2 prípadoch. Kontrola taxi bola vykonaná v 4 prípadoch. Zákaz fajčenia na zastávkach MHD nerešpektovalo 10 ľudí, na prevádzkovanie exteriérového sedenia nepredložilo povolenie 15 majiteľov podnikov a 1 prevádzková jednotiek nerešpektovala stanovené záverečné hodiny. Obťažovanie občanov zo strany neprispôsobivých osôb bolo mestskou políciou riešené 4 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 16 starých vozidiel, 3 nové nelegálne skládky a 1 prípad poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 611 prípadoch a 49 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 109 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Pomáhame ako vieme

V pondelok predpoludním príslušníci Expozitúry MsP Bratislava III sa počas hliadkovania v MČ Nové Mesto, pri prejazde Trnavskou cestou, stali svedkami dopravnej nehody, pri ktorej došlo ku zrážke motocyklistu s osobným autom. Policajti neváhali a ihneď sa dostavili na miesto nehody. Prvá pomoc už zranenému motocyklistovi poskytnutá bola, no na mieste vládol mierny dopravný chaos a bolo potrebné dočasne usmerňovať dopravu. Aj takýmto spôsobom policajti dopomohli k obnoveniu plynulosti cestnej premávky. Zraneného muža privolaní záchranári previezli na ošetrenie do zdravotníckeho zariadenia.

Na prvý pohľad neškodná hračka

V pondelok ráno mestská polícia prijala prostredníctvom linky 159 oznam, v ktorom oznamovateľ uvádzal, že na Beňadickej ulici v MČ Petržalka neznáma osoba z balkóna jedného z panelákov strieľa z neznámeho predmetu kovové guličky. Hliadka oznam ihneď na mieste preverila, kde už čakal aj oznamovateľ, ktorý policajtom ozrejmil, že jedna z guliek ho po odraze zo zeme trafila do oblasti brucha, no našťastie mu nespôsobila zranenie. Nakoľko nebolo možné jednoznačne vyhodnotiť o aký predmet, z ktorého osoba strieľa, sa jedná, na miesto boli privolaní príslušníci Policajného zboru SR. Do príchodu privolanej hliadky mestskí policajti celú situáciu monitorovali, pričom od jedného zo svedkov sa im podarilo zistiť, že kovové guličky by údajne mali byť strieľané z praku. Následne sa už na miesto dostavili príslušníci Policajného zboru SR, ktorí si prípad aj s podrobným popisom situácie prevzali.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.