Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2020

Dátum: 05.08.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2020

Dozviete sa o pomoci mužovi, ktorý požil lieky v kombinácii s alkoholom, ale aj o nešťastnom páde cyklistu, o ktorého sa mestskí policajti postarali.

V týždni od 27. júla do 2. augusta 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1897 udalostí. Medzi nimi bolo aj 354 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1287. Mestská polícia v 7 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 44 ľuďom, v 18 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 2 prípadoch priestupku proti majetku. V 29 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Porušenie ustanovení zákona o lesoch zistili mestskí policajti 67 krát.

Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 5 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni 4 krát zaoberali prípadmi obťažovania ľudí zo strany neprispôsobivých osôb. Nepovolené pouličné aktivity boli zo strany mestskej polície zistené a riešené v 7 prípadoch a neporiadok okolo kontajnerových stojísk 10 krát. Za nedodržanie stanovených prevádzkových hodín boli riešení 3 majitelia podnikov a v 7 prevádzkových jednotkách bolo zo strany mestskej polície zistené nepovolené exteriérové sedenie. Skladovanie stavebného materiálu bez povolenia bolo zistené 3 krát, realizácia stavebných prác mimo vyhradeného času 2 krát a užívanie verejného priestranstva bez potrebného povolenia v 1 prípade. V 5 prípadoch bola zo strany mestskej polície zrealizovaná kontrola taxi.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 8 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 3 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 673 prípadoch a 42 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 96 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Alkohol a lieky k sebe nepatria

Táto zásada bola zrejme cudzia mužovi, ktorého policajti z Expozitúry MsP Bratislava III našli ležať v bezvedomí počas noci z piatka na sobotu na Starej Vajnorskej ceste. Vedľa neho boli fľaše od alkoholu a prázdne krabičky od liekov. Po telefonáte zo strany mestskej polície sa už k slovu dostali záchranári a tí muža s podozrením na otravu alkoholu v kombinácii s užívaním liekov previezli do nemocnice na Kramároch.

Nešťastný pád z bicykla

V nedeľu krátko po 12-tej hodine, pri presune na Partizánsku lúku, príslušníci Expozitúry MsP Bratislava III poskytli pomoc staršiemu mužovi, ktorý sa zranil po páde z bicykla na kruhovom objazde. Cyklista bol čiastočne v bezvedomí, preto okamžite kontaktovali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Tí muža po prvotnom ošetrení previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.