Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2020

Dátum: 30.07.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2020

Dozviete sa o spolupráci s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V týždni od 20. júla do 26. júla preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 2015 udalostí. Medzi nimi bolo aj 370 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1404. Mestská polícia v 6 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v 2 prípadoch s príslušníkmi PZ SR.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 30 ľuďom, v 13 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku.  V 30 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách. Záverečné hodiny a prevádzkové časy nedodržali v 5 prevádzkach, nepovolené exteriérové sedenie bolo zistené v 6 podnikoch. Obťažovanie osôb evidujeme v 5 prípadoch, nepovolené pouličné aktivity v 3 prípadoch.

Neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk bolo zistené v 13 prípadoch, znečisťovanie odpadom, nepovolené skládky v 2 prípadoch. Až 54 prípadov bolo zaznamenaných v prírode, kde ľudia porušili zákon o lesoch.

Na príslušné úrady boli nahlásené celkom 2 prípady vrakov motorových vozidiel a 1 prípad poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 705 prípadoch a  168 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Páričkovej ulici, odkiaľ evidujeme celkom 135 prípadov.

Viaceré prípady si vyžiadali prítomnosť záchranárov

Uplynulý týždeň v pondelok mestskí policajti prijali oznam z Pluhovej ulice, že na zemi leží zranená žena. Po preverení na mieste sa ukázalo, že išlo o chorú ženu, ktorá trpí istý čas zdravotnými ťažkosťami. Policajti k žene privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci, ktorí ju previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia

Na Agátovej ulici v stredu večer si zas policajti všimli počas výkonu služby mladú ženu, ktorá spadla na bicykli. Keďže jej  poranenia si vyžiadali ošetrenie v nemocnici, aj v tomto prípade po poskytnutí prvej predlekárskej pomoci privolali k žene záchranárov. Zranená napokon skončila v nemocnici na bratislavských Kramároch.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.