Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2020

Dátum: 23.07.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2020

Dozviete sa o požiari skládky odpadu, ako aj o tom, k akým prípadom boli privolávaní záchranári či o ďalšom kurióznom prípade, s ktorým sa stretli mestkí policajti v Petržalke.

V týždni od 13. júla do 19. júla 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2052 udalostí. Medzi nimi bolo aj 353 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným priestupkom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1431. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a k ľuďom s rôznymi zdravotnými problémami privolávali mestskí policajti sedem krát pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 46 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 17 krát. V jednom prípad občania odovzdali hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Trinásť priestupkov sa týkalo nerešpektovania VZN o prevádzkovom poriadku prírodného areálu Kuchajda a to jazdy s bicyklom v tomto areáli. Dva priestupky súviseli s nepovoleným ambulantných predajom, tri nedodržania stanovených prevádzkových hodín a 9 nepovoleného exteriérového sedenia.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 33 ľudí  a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov riešili hliadky mestskej polície 5 krát.

Na príslušné úrady boli nahlásené dve nové nelegálne  skládky a deväť prípadov poškodenia dopravných značiek. Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili  aj 39 priestupkov týkajúcich sa porušení niektorých ustanovení zákona o lesoch.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 651 krát a 48 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 145 zistili a  riešili jednotlivé hliadky na Rusovskej ceste.

Pri garážach horela skládka odpadu

Hasičov mestskí policajti privolávali  v pondelok popoludní na Opavskú ulici v Novom Meste. Horela tu totiž skládka odpadu hneď vedľa garáži. Hasičská jednotka po príchode na miesto začínajúci sa požiar zlikvidovala.   

Záchranári pomáhali ľuďom so zdravotnými problémami

Pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci kontaktovali mestskí policajti vo viacerých  prípadoch, kedy si ich výjazd vyžiadali rôzne zdravotné postihnutia  ľudí. Bolo tomu tak napríklad v nedeľu večer na Starej Vajnorskej ceste, vo štvrtok popoludní na Kamennom námestí v centre mesta, ale aj v utorok podvečer na Námestí SNP, kde pomoc záchranárov potreboval 50 ročný muž.

Vietnamské prasiatko spoznávalo okolie

V sobotu pozornosť hliadky mestskej polície upútalo vietnamské prasiatko, ktoré sa rozhodlo spoznávať okolie chatovej oblasti pri Malom Draždiaku. Na slobode si ale dlho nepobudlo. Policajti vypátrali komu prasiatko patrí a vzápätí „tulák“ skončil za oplotením svojho domova.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.