Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2020

Dátum: 09.07.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2020

Dozviete sa o prípadoch, ku ktorým boli zo strany mestskej polície privolaní hašiči ako aj pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci.

V týždni od 29. júna do 5. júla 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2061 udalostí. Medzi nimi bolo aj 437 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1350. V štyroch prípadoch mestskí policajti spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom  prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 19 priestupkov v oblasti  verejného poriadku, 39 priestupkov týkajúcich sa čistoty a poriadku na verejných priestranstvách a 14 priestupkov neporiadku okolo kontajnerových stojísk. Majitelia psov nerešpektovaním zákona,  prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili v troch prípadoch.

Tri priestupky sa týkali porušenia zákazu vjazdu bicyklov do areálu prírodného  kúpaliska Kuchajda, dva nepovoleného ambulantného predaja a desať nepovoleného exteriérového sedenia.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 72 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov  hliadky mestskej polície riešili v piatich prípadoch a nepovolené pouličné aktivity zistili taktiež v piatich prípadoch. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili v piatich prípadoch. Počas týždňa zistili hliadky mestskej polície aj 64 porušení zákona o lesoch.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 669 krát a 39 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 110 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Páričkovej ulici.

Pod červenou Octaviou sa objavil olej

V pondelok predpoludním smerovala jedna z hliadok mestskej polície na Strečniansku ulicu. Pod zaparkovanou červenou Octaviou bola totiž veľká kaluž oleja. Na miesto boli preto privolaní príslušníci Hasičského a záchranného zboru a tí vytečený olej z komunikácie odstránili.

Záchranári po našich telefonátoch poskytovali pomoc

V piatok podvečer na Rožňavskej ulici spadla na chodník istá žena tak, že si vážne poranila hlavu. Jedna z hliadok mestskej polície, ktorá krvácajúcu ženu na ulici našla, privolala preto na miesto pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí pacientku s poranenou hlavou previezli do najbližšej nemocnice.

Záchranári po telefonáte z mestskej polície smerovali v nedeľu popoludní aj na Lamačskú cestu. Tu ich pomoc potreboval starší muž. Ten bol v bezvedomí a značne dehydrovaný. Aj on po prvotnom ošetrení skončil v zdravotníckom zariadení.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.