Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2020

Dátum: 01.07.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2020

Dozviete sa k akému prípadu privolávali mestskí policajti záchranárov.

V týždni od 22. júna do 28. júna 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1990 udalostí. Medzi nimi bolo aj 443 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1281. Mestská polícia v 5 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v 2 prípadoch s príslušníkmi PZ SR.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 29 ľuďom, v 28 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a rovnako po 1 prípade priestupku proti majetku a priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.  V 73 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách. Záverečné hodiny a prevádzkové časy nedodržali v 9 prevádzkach, nepovolené exteriérové sedenie bolo zistené v 3 podnikoch. Obťažovanie osôb evidujeme v 2 prípadoch, nepovolené pouličné aktivity v 3 prípadoch.

Neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk bol zistený v 13 prípadoch, poškodzovanie verejnej zelene v 2 prípadoch. Až 51 prípadov bolo zaznamenaných v prírode, kde ľudia porušili zákon o lesoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených celkom 8 vrakov motorových vozidiel a 6 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 671 prípadoch a  43 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Námestí SNP, odkiaľ evidujeme celkom 101 prípadov.

K zraneným mužom policajti privolali RZP

Vo štvrtok sa mestskí policajti postarali o muža, ktorý na križovatke ulíc Obchodná a Poštová spadol z kolobežky, pričom následkom pádu si zlomil členok. Do času príchodu RZP bola mužovi poskytnutá potrebná predlekárska pomoc. Po príchode záchranárov bol zranený muž prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Pomoc bola poskytnutá aj mužovi, ktorý nejaký čas zostal stáť na cestnej  komunikácii na Starohájskej ulici. Na miesto prišli policajti po prijatí telefonického oznamu. Išlo o muža, ktorý bol dezorientovaný, nevedel uviesť svoje meno, svoju totožnosť, bol  značne pod vplyvom alkoholu. Z uvedeného dôvodu policajti privolali na miesto pracovníkov RZP, ktorý ho previezli do nemocnice na Antolskú.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.