Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2020

Dátum: 24.06.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2020

Dozviete sa o prípade falšovania parkovacieho preukazu, o záchrane mláďaťa sokola, ale aj o vandalovi, ktorý poškodzoval budovu či o požiari, ku ktorému mestskí policajti privolávali hasičov.

V týždni od 15. júna do 21. júna 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1908 udalostí. Medzi nimi bolo aj 381 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1293. Mestská polícia v 5 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 3 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v 4 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 37 ľuďom, v 12 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 7 prípadoch priestupku proti majetku. V 39 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 9 prípadoch tých, ktorí porušili zákon o ochrane nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach MHD. Porušenie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 30 krát.

Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 4 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni 2 krát zaoberali aj nepovoleným ambulantným predajom, v 3 prípadoch obťažovaním ľudí zo strany neprispôsobivých osôb a v 2 prípadoch riešili priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Nepovolené pouličné aktivity boli zo strany mestskej polície zistené a riešené v 3 prípadoch a neporiadok okolo kontajnerových stojísk 2 krát. Za nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo riešených 12 majiteľov podnikov a v 1 prevádzkovej jednotke bolo zo strany mestskej polície zistené nepovolené exteriérové sedenie. Zákaz vjazdu s bicyklom nerešpektovalo 5 ľudí a v 1 prípade mestskí policajti zistili a riešili poškodzovanie verejnej zelene. Skladovanie stavebného materiálu bez povolenie bolo zistené 1 krát.  

Na príslušné úrady bolo nahlásených 15 starých vozidiel a 13 nových nelegálnych skládok.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 745 prípadoch a 39 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 67 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Falšovať parkovací preukaz sa nevypláca

V pondelok dopoludnia, počas kontroly oprávnenosti parkovania na boxoch vyhradených pre zdravotne ťažko postihnuté osoby, na Budatínskej ulici v Petržalke, si hliadka mestskej polície všimla, že na jednom tam zaparkovaných vozidiel preukaz ZŤP. Už pohľad naň napovedal, že tento nebol vystavený na základe oficiálnej žiadosti, ale bol ak to môžem takto povedať, vyrobený takpovediac „na kolene“. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky, si prípad následne prevzali privolaní príslušníci policajného zboru.

Mláďa sokola myšiara vypadlo z hniezda

Pre zákonom chráneného sokola myšiara poskytujú aj petržalské paneláky ideálne podmienky na hniezdenie. A jeden takýto panelák si vyhliadla sokolia rodinka  na Blagoevovej ulici a to rovno na ôsmom podlaží. Lenže... malý sokol myšiar z hniezda vypadol. Pád prežil a po tom, čo na túto skutočnosť upozornili mestskí policajti pracovníkov Štátnej ochrany prírody, sa títo o neho postarali a umiestnili ho späť do hniezda.

Fixkou poškodzoval budovy

V nedeľu, na základe oznámenia na linku 159, hliadka Zásahovej jednotky smerovala na križovatku ulíc Palisády a Moyzesova. Tu mal, podľa slov oznamovateľa, neznámy muž poškodzovať budovy kreslením na ne. Po príchode policajtov na miesto sa tam muž skutočne nachádzal, pričom hrubou fixkou popísal na viacerých miestach okolité budovy, išlo pravdepodobne aj o poškodenie kultúrnej pamiatky a rovnako aj elektrozariadenia. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, muž bol odovzdaný do rúk príslušníkov PZ.

Požiar spôsobil pravdepodobne televízor

V noci z pondelka na utorok mestskí policajti privolávali hasičov na Stavbársku ulicu do bratislavskej Vrakune. Spozorovali tu, že z okna bytu jedného z panelákov sa valí kúdol dymu. Hasiči, ktorí v krátkej chvíli na miesto dorazili, požiar našťastie uhasili. Vzniku ohňa mal, podľa našich informácií, predchádzať výbuch televízora.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.