Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2020

Dátum: 10.06.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2020

Dozviete sa o prípade, ktorý si vyžadoval prítomnosť hasičov aj zdravotníkov, no taktiež o mužovi, ktorí si svojim nezodpovedným konaním poriadne zavaril.

V týždni od 1. júna do 7. júna 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 2025 udalostí. Medzi nimi bolo aj 364 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1335. V 6 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

Hliadky mestskej polície v 68 prípadoch zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 17 prípadoch. Ustanovenia Zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 2 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni 1 krát zaoberali nerešpektovaním zákazu vjazdu bicyklom, v 2 prípadoch realizáciou stavebných prác mimo vyhradeného času a v 1 prípade priestupkom proti občianskemu spolunažívaniu. Nepovolený ambulantný predaj bol zistený a riešený 5 krát a neporiadok okolo kontajnerových stojísk v 13 prípadoch.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 64 ľudí. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 42 krát a nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 6 prípadoch. Kontrola taxi bola vykonaná v 9 prípadoch. Zákaz fajčenia na zastávkach MHD nerešpektovalo 15 ľudí, na prevádzkovanie exteriérového sedenia nepredložili povolenie 2 majitelia podnikov a 12 prevádzkových jednotiek nerešpektovalo stanovené záverečné hodiny. Obťažovanie občanov zo strany neprispôsobivých osôb bolo mestskou políciou riešené 5 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 16 starých vozidiel, 4 nové nelegálne skládky a 5 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 707 prípadoch a 35 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 119 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Trojitá spolupráca

Počas víkendu operační pracovníci mestskej polície na čísle 159 prijali stovky volaní. Jedno z nich nasmerovalo hliadku aj na Mikovíniho ulicu. Istý muž totiž upozornil na to, že cez stupačky, z bytu pod ním, počuje volanie o pomoc. Mestskí policajti tento oznam okamžite preverili a na mieste sa spojili s oznamovateľom. Volanie vychádzalo z bytu na prvom podlaží, avšak na zvonenie, ho nikto neotváral. Spojili sa preto s hasičmi, tí sa do bytu dostali cez balkón a v kúpeľni našli 72-ročnú ležiacu ženu. Na miesto medzitým už smerovala aj posádka rýchlej zdravotnej pomoci. Záchranári staršiu pani na mieste ošetrili a následne previezli na lekárske ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc. Ako sa do kúpeľne táto pani dostala, ale i to, ako dlho tam ležala, nevedela povedať záchranárom ani ona sama.

Vybral si nevhodné miesto

V sobotu dopoludnia, počas asistencie pri výdaji stravy ľuďom bez domova na Trnavskom Mýte, si mestskí policajti všimli muža, ktorý neďaleko nich, bez hanby, znečisťoval verejné priestranstvo močením. Hliadka, samozrejme, začala s riešením priestupku na úseku čistoty a poriadku na verejných priestranstvách a počas následného overovania totožnosti muža bolo zistené, že tento sa nachádza v policajnom pátraní. Putoval preto ihneď do rúk príslušníkov Policajného zboru SR.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.