Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2020

Dátum: 02.06.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2020

.

V týždni od 25. mája do 31. mája 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1740 udalostí. Medzi nimi bolo aj 323 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1176. Mestská polícia v 2 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 28 ľuďom, v 18 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 1 prípade priestupku proti majetku. V 78 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 10 prípadoch zistili a riešili tých, ktorí porušili zákon o ochrane nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach MHD. Porušenie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 35 krát.

Ustanovenia Zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 4 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni 1 krát zaoberali aj nepovoleným ambulantným predajom, v 3 prípadoch obťažovaním ľudí zo strany neprispôsobivých osôb a v 1 prípade riešili priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Nepovolené pouličné aktivity boli zo strany mestskej polície zistené a riešené v 5 prípadoch a v 3 prípadoch bola vykonaná kontrola taxi. V 7 prípadoch boli zistené a riešené porušenia v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 13 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 5 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 675 prípadoch a 40 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 79 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.