Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2020

Dátum: 27.05.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2020

Dozviete sa o spolupráci s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, ale aj o prípade nastražených klincov tesne pred pneumatikou auta.

V týždni od 18. mája do 24. mája 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1404 udalostí. Medzi nimi bolo aj 349 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 892. V 2 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi Slobody zvierat a v 4 prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Hliadky mestskej polície v 59 prípadoch zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 11 prípadoch a obťažovanie zo strany neprispôsobivých osôb bolo riešené 3 krát. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o ochrane nefajčiarov bolo hliadkami mestskej polície riešené v 6 prípadoch. Ustanovenia Zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektoval 1 majiteľ psa, čím sa dopustili priestupku.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 19 ľudí. V 4 prípadoch boli zistené a riešené porušenia v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 2 krát a nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 3 prípadoch. Nedodržanie stanovených záverečných hodín nedodržali 2 prevádzky, nepovolené exteriérové sedenie 4 prevádzky a nepovolený ambulantný predaj bol mestskou políciou riešený v 3 prípadoch. Priestupok proti občianskemu spolunažívaniu zistili a riešili mestskí policajti 1 krát a kontrola taxi bola zrealizovaná v 3 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 9 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 2 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 538 prípadoch a 47 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 59 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Spolupráca s RZP

Vo štvrtok, krátko po 13-tej hodine, hliadka z Exp. MsP BA I smerovala na Tolstého ulicu v bratislavskom Starom Meste, kde cca 40-ročný neznámy muž ležal nehybne na zemi. Policajti si všimli, že navyše krváca z hlavy. Ihneď preto kontaktovali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorej pracovníci muža previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice. Staromestskí policajti o deň na to preverovali aj ďalší oznam, ktorý si napokon vyžadoval prítomnosť zdravotníkov, i napriek tomu, že to tak spočiatku nevyzeralo. Neznáma osoba totiž, na Sedlárskej ulici v centre mesta vo večerných hodinách, vyberala zo zeme dlažobné kocky. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o osobu so psychickou poruchou. Pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci ju previezli na odborné vyšetrenie do zdravotníckeho zariadenia. Ani policajti z Exp. MsP BA III nemali núdzu o zaujímavé prípady. V sobotu ráno, na Tomášikovej ulici v mestskej časti Nové Mesto, si počas hliadkovania všimli na zemi sediac polonahého muža. Tento mal až nezdravo bledú pokožku, bol stuhnutý a nedokázal sa postaviť, čo bolo pravdepodobne prejavom podchladenia. Okamžite boli preto na miesto privolaní záchranári a muž následne poputoval priamo do nemocnice.

Klince odstránili včas

V pondelok popoludní policajti z Exp. MsP BA IV boli privolaní na ulicu Hany Meličkovej v Karlovej Vsi, kde neznáma osoba mala tesne pred koleso jedného z tam zaparkovaných vozidiel umiestniť klince. Mestskí policajti vozidlo v rámci možností z vonka skontrolovali, pričom nezistili na ňom nijaké zjavné poškodenie. Následne klince odstránili, aby nedošlo k poškodeniu pneumatiky.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.