Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2020

Dátum: 20.05.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2020

Dozviete sa o prípade muža, ktorý si "ustlal" na spánok na veľmi netradičnom mieste, ale aj opustených mačiatkach, ktoré hipológovia mestskej polície našli v krabici pri hliadkovaní na Partizánskej lúke

V týždni od 11. mája do 17. mája 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1019 udalostí. Medzi nimi bolo aj 315 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 536. V 2 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 3 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Hliadky mestskej polície v 70 prípadoch zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 6 prípadoch. Priestupky proti majetku boli mestskou políciou zistené 3 krát a ustanovenia Zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 2 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku. Mestskí policajti sa v uplynulom týždni 1 krát zaoberali aj nepovolenou rozkopávkou, taktiež v 1 prípade zistili poškodzovanie verejnej zelene a v 2 prípadoch priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Nepovolený ambulantný predaj bol zistený a riešený 2 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 9 ľudí. V 1 prípade zistili mestskí policajti stavbu bez potrebného stavebného povolenia. V 19 prípadoch boli zistené a riešené porušenia v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 1 krát a nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 4 prípadoch. Kontrola taxi bola vykonaná v 1 prípade.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 14 starých vozidiel, 1 nová nelegálna skládka a 5 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 371 prípadoch a 29 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 35 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí Nežnej revolúcie.

Netradičné miesto na spánok

V piatok podvečer smerovala jedna z hliadok mestskej polície na Ivánsku cestu. Priestor zastávky MHD si za „spálňu pod holým nebom“ zvolil istý muž. Ten, javiaci známky požitia alkoholických nápojov, na zastávke zaspal tak, že polovicu tela mal na chodníku a s ďalšou polovicou tela zasahoval na cestu, na ktorej premávka v tom čase bola pomerne frekventovaná. Mestskí policajti muža zobudili, pomohli mu vstať a dostať ho do bezpečia.

Zabudnuté kľúče

Mestskí policajti ďalší z prípadov riešili na ulici Západný rad, v stredu popoludní, na základe oznamu od občana, ktorý uvádzal, že v predných pravých dverách červeného VW Polo zostali v zámku zabudnuté kľúče. Policajti tento oznam samozrejme preverili a kľúče v zámku skutočne boli. Podarilo sa im rýchlo zistiť majiteľku auta, tú telefonicky kontaktovali a na zábudlivosť upozornili. Vzápätí sa k autu dostavila, toto uzatvorila, policajtom sa poďakovala a odišla preč.

Krabica s prekvapením

Papierová krabica vedľa turistickej cestičky na Partizánskej lúke sa v nedeľu ráno prehliadnuť nedala. A neprehliadli ju ani mestskí policajti vykonávajúci službu na koňoch. Vo vnútri bola dospelá mačka s tromi malými mačiatkami. Kto ich sem doniesol zostáva záhadou. V každom prípade, policajti sa ihneď spojili s pracovníkmi Slobody zvierat a tí „mačací“ nález previezli do svojho útulku na bratislavských Poliankach.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.