Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2020

Dátum: 13.05.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2020

Dozviete sa o prípade ženy, ktorá kradla za bieleho dňa, ale aj o dvoch mladíkoch, ktorí nielen, že nedodržiavali povinnosť nosenia rúška, no nachádzali sa aj v policajnom pátraní

V týždni od 4.mája do 10. mája 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 903 udalostí. Medzi nimi bolo aj 335 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 382. Mestská polícia v 6 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 3 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 12 ľuďom, v 15 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 2 prípadoch priestupku proti majetku. V 64 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách a v 5 prípadoch zistili a riešili tých, ktorí porušili zákon o ochrane nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach MHD.  Na 3 stavbách sme zaznamenali stavebné práce mimo vyhradeného času. Zákaz táborenia a zakladania ohniska boli porušené v 3 prípadoch.

Skladovanie stavebného materiálu bez povolenia sme zaznamenali v 1 prípade a k tomu 2 prípady ďalších nepovolených skládok. V 3 prípadoch sme zachytili prípady neporiadku okolo kontajnerov a ich stojísk.

Príslušné úrady sme informovali aj v súvislosti s 11 vrakmi motorového vozidla. Ďalej sme riešili 11 prípadov ohrozovania verejného zdravia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 235 prípadoch a  24 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Námestí SNP, odkiaľ evidujeme celkom 24 prípadov.

Dva požiare za noc

Príslušníkov Hasičského a záchranného zboru mestskí policajti privolávali vo štvrtok, krátko pred 23,00 hod., na ulicu Alžbety Gwerkovej v Petržalke. V areáli jednej z tam sídliacich firiem totiž horeli smetné nádoby. Šikovní hasiči oheň, našťastie, v krátkej chvíli uhasili. Ani nie 3 hodiny na to, hliadka mestskej polície počas výkonu služby spozorovala ďalší požiar. Na Hannovej ulici, taktiež v mestskej časti Petržalka, za jednou z reštaurácii, sa rozhorel lesný porast. Policajti túto skutočnosť, rovnako ako aj v predchádzajúcom prípade, nahlásili na príslušné operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru, ktorého pracovníci na miesto ihneď vyslali príslušnú hasičskú posádku. Hasičom sa aj tento oheň poradilo dostať pod kontrolu.

Kradla za bieleho dňa

V prvý deň otvorenia predajne Deichmann na Obchodnej ulici sa o rozruch v nej postarala istá žena, ktorá akosi „zabudla“, že za tovar treba aj zaplatiť. Ženu aj s ukradnutým tovarom pri jej odchode z predajne zaregistrovali bezpečnostné senzory a spozorovala ju aj predavačka, ktorá na „straku“ okamžite upozornila policajtov zo Zásahovej jednotky MsP. Tí ju následne zadržali a odovzdali do rúk príslušníkov Policajného zboru.

Nielen rúško...

Kynológovia MsP spolu s príslušníkmi Zásahovej jednotky MsP, ktorí počas víkendu hliadkovali v centre mesta, v sobotu krátko pred 3 hodinou rannou vykonávali kontrolu dvoch mužov, nakoľko títo nerešpektovali jedno z opatrení v súvislosti s koronavírusom - nemali prekryté vonkajšie dýchacie cesty ochranným rúškom. Jednalo sa o mladíkov vo veku 19 a 21 rokov, pričom počas kontroly bolo zároveň zistené, že obaja sa nachádzajú v pátraní Policajného zboru SR. Jeden aj druhý preto napokon skončili na príslušnom policajnom oddelení.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.