Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 18. týždni 2020

Dátum: 05.05.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 18. týždni 2020

Dozviete sa o prípadoch vlámania či poškodených sôch v centre mesta,  o pomoci dezorientovanému mužovi ako aj o divokej jazde mladíka, ktorá mala dohru na policajnom oddelení

V týždni od 26. apríla do 3. mája 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 780 udalostí. Medzi nimi bolo aj 306 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 310. V 3 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi Slobody zvierat. Mestskí policajti v 2 prípadoch zistili aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Hliadky mestskej polície v 88 prípadoch zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 5 prípadoch a obťažovanie zo strany neprispôsobivých osôb bolo riešené 1 krát. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o ochrane nefajčiarov bolo hliadkami mestskej polície riešené v 5 prípadoch. Priestupok proti majetku bol mestskou políciou zistený 1 krát a ustanovenia Zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 2 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 6 ľudí. V 4 prípadoch zistili mestskí policajti realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času, 1 krát priestupok na úseku ochrany životného prostredia a v 1 prípade aj stavbu bez potrebného stavebného povolenia. V 21 prípadoch boli zistené a riešené porušenia v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o lesoch zistili mestskí policajti 1 krát a nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 3 prípadoch.

Na príslušné úrady boli nahlásené 2 staré vozidlá a 3 nové nelegálne skládky.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 199 prípadoch a 27 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 33 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Račianskom Mýte.

Vlámanie aj poškodené sochy

Oba prípady, ktoré príslušníci mestskej polície riešili majú spoločný dátum a to 1 máj. V tento deň, ani nie dve minúty po polnoci, zistila jedna z hliadok, že na istej prevádzke sídliacej na Sedlárskej ulici sú vykopnuté vchodové dvere. Ani nie o desať minút neskôr, inej hliadke mestskej polície, tentokrát na Hviezdoslavovom námestí, neunikli tam stojace poškodené sochy. Oba tieto prípady boli následne odovzdané na ďalšie doriešenie príslušníkom Policajného zboru SR.

Dezorientovanému mužovi poskytli pomoc

V utorok krátko pred 21,00 hod. mestskí policajti z Exp. MsP BA II pomáhali 80-ročnému mužovi. Toho hliadka našla značne dezorientovaného v Ružovej doline. Starý pán ani poriadne nevedel, ako sa do týchto miest dostal a ani to, kde býva. Policajtom sa to podarilo zistiť z preukazu totožnosti, ktorý, našťastie, mal pri sebe. Následne ho odprevadili domov, kde už na neho čakala jeho ustráchaná manželka.

Divoká jazda sa mu nevyplatila

V piatok, 1. mája neskoro v noci, si divokou jazdou po Devínskej Novej Vsi privodil problémy, ako sa neskôr ukázalo, 31-ročný vodič červenej Fabie. Tento jazdil od kraja ku kraju vozovky a vôbec mu neprekážali obrubníky, na ktoré postupne vychádzal. Jeho jazda skončila na križovatke Istrijskej a Eisnerovej ulice, kde auto skončilo nárazom do pouličnej lampy a múra pohostinstva. Krátko po náraze týmito miestami prechádzala aj hliadka mestskej polície. Policajti sa vodiča auta, ktorý po náraze sedel za jeho volantom opýtali na jeho prípadné zranenia, no hneď im bolo zrejmé, že „spolujazdca“ mu robil alkohol, čo sa následne potvrdilo aj pri dychovej skúške, ktorej sa tento muž podrobil po príchode hliadky Policajného zboru SR. Dohra nočnej jazdy pre mladého muža sa prirodzene konala na príslušnom policajnom oddelení.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.