Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2020

Dátum: 29.04.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2020

Dozviete sa o zásahoch pri vzniknutých požiaroch, ako aj o úspešnom zvládnutí policajných skúšok služobným psom Lukym, či o záchrane sovičiek vypadnutých z hniezda

V týždni od 20. apríla do 26. apríla 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 736 udalostí. Medzi nimi bolo aj 332 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 241. V 4 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 5 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v 4 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Hliadky mestskej polície v 49 prípadoch zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 5 prípadoch a prípady obťažovania zo strany neprispôsobivých osôb taktiež 5 krát. Nerešpektovanie ustanovení Zákona o ochrane nefajčiarov bolo hliadkou mestskej polície riešené v 1 prípade.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 17 ľudí. V 1 prípade mestskí policajti zistili nepovolené pálenie odpadu, v 2 prípadoch realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času a 1 krát poškodzovanie verejnej zelene. V 28 prípadoch boli zistené a riešené porušenia v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 8 starých vozidiel, 1 nová nelegálna skládka a 7 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 156 prípadoch a 22 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 26 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí Nežnej revolúcie.

Vo Vrakuni horeli staré pneumatiky

V sobotu krátko po 13.00 hod. mestská polícia obdržala informáciu o požiari, ktorý sa rozhorel na Ráztočnej ulici vo Vrakuni. V čase príchodu na mieste horeli staré pneumatiky neďaleko autovrakoviska. Zároveň s hliadkou mestskej polície na miesto požiaru prišli aj hasiči a tí sa okamžite pustili do hasiacich prác. Mestskí policajti celé miesto zabezpečovali a navyše pomáhali aj majiteľovi koní z neďalekej stajne, ktoré sa splašili. Tie najskôr ušli na cestu a potom do blízkeho poľa.

Stal sa z neho plnohodnotný policajt

Uplynulý víkend bol pre jedného z kynológov mestskej polície, Ladislava Hemlika, o čosi iný, ako tie predchádzajúce. Jeho štvornohého „parťáka“ – 3,5 ročného belgického ovčiaka Lukyho totiž čakala základná skúška služobného psa mestskej polície podľa skúšobného poriadku mestských a obecných polícií. V rámci nej musel zvládnuť rôzne neľahké prekážky, musel vyhľadať figuranta ukrytého v lese, čakali ho aj cviky poslušnosti a ovládateľnosť na vôdzke, či obrana psovoda. Svojim nosom sa musel psík navyše prepracovať aj cez obtiažnosť pachových stôp. S jeho pánom to napokon zvládli na jednotku.

Oheň uhasili vlastnoručne

Vo štvrtok, krátko pred piatou hodinou rannou, spozorovala jedna z hliadok mestskej polície pri Bille na Exnárovej ulici horiaci plastový kontajner na odpad. Oheň sa, našťastie, len rozháral a v tomto prípade stačil ručný hasiaci prístroj zo služobného motorového vozidla, pomocou ktorého policajti ešte v zárodku požiar uhasili.

Vypadli z hniezda

V stredu ráno operátor linky mestskej polície prijal telefonát, v ktorom volajúci požiadal o pomoc pri záchrane malých sovičiek, ktoré vypadli z hniezda na Vyšehradskej ulici. Mestskí policajti preto neváhali, spojili sa s pracovníkom Štátnej ochrany prírody a o chvíľu boli sovičky opäť v hniezde pri svojej sovej mame.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.