Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2020

Dátum: 22.04.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2020

Dozviete sa o prípade, kedy mestskí policajti upozornili hasičov na požiar chatky, vďaka čomu sa včas podarilo zachrániť aj ženu nachádzajúcu sa v nej

V týždni od 13. apríla do 19. apríla 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 712 udalostí. Medzi nimi bolo aj 338 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 205. Mestská polícia v 5 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi RZP a v 3 prípadoch s príslušníkmi HaZZ SR.

Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustili ľudia v 5 prípadoch, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 15 ľuďom.  V 18 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách a v 2 prípadoch zistili a riešili tých, ktorí porušili zákon na o ochrane nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach MHD.  Nepovolené skládky sme zaznamenali v 2 prípadoch a v 2 prípadoch sme zachytili prípad neporiadku okolo kontajnerov a ich stojísk. Ďalej sme riešili 71 porušení v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.

V 2 prípadoch sme zaznamenali poškodenie dopravného značenia, o tej skutočnosti sme informovali príslušné úrady. Príslušný úrady sme informovali aj v súvislosti so 17 vrakmi motorového vozidla.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 110 prípadoch a  13 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Námestí Nežnej revolúcie, odkiaľ evidujeme celkom 18 priestupkov.

Žena požiar horiacej chatky našťastie prežila

V utorok podvečer spozorovala jedna z hliadok mestskej polície hustý dym valiaci sa z jednej zo záhradných chatiek na Galvaniho ulici v Bratislave. O situácii okamžite informovali hasičov. Tí sa po príchode na miesto okamžite pustili do hasiacich prác a z horiacej chatky sa im podarilo dostať do bezpečia ženu, ktorá sa v tom čase v chatke nachádzala. Odpoveď na to, čo bolo príčinou požiaru, dajú až príslušníci PZ.

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.