Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2020

Dátum: 15.04.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2020

Dozviete sa o tom, ako mestskí policajti zadržali mužov podozrivých zo spáchania trestného činu

V týždni od 06. apríla do 12. apríla 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 652 udalostí. Medzi nimi bolo aj 352 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 142. Mestská polícia v 2 prípadoch spolupracovala s príslušníkmi Policajného zboru SR  a v 1 prípade so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 20 ľuďom, v 6 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku a v 1 prípade priestupku proti majetku.  V 6 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách a v 3 prípadoch zistili a riešili tých, ktorí porušili zákon na o ochrane nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach MHD. Záverečné hodiny a prevádzkové časy nedodržala 1 prevádzka, obťažovanie osôb evidujeme v 6 prípadoch. Skladovanie stavebného materiálu bez povolenia sme zaznamenali v 1 prípade a rovnako v 1 prípade sme zachytili prípad neporiadku okolo kontajnerov a ich stojísk.

 V 2 prípadoch sme zaznamenali poškodenie dopravného značenia, o tej skutočnosti sme informovali príslušné úrady. Príslušný úrady sme informovali aj v súvislosti so 4 vrakmi motorového vozidla.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 52 prípadoch a  23 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Námestí SNP, odkiaľ evidujeme celkom 20 priestupkov.

Príslušníci MsP zadržali 2 mužov podozrivých zo spáchania trestného činu

Mestskí policajti v noci zo stredy na štvrtok spozorovali prostredníctvom kamerového systému, že na Mikulášskej ulici v Bratislave dochádza k poškodzovaniu fasády jedného z domov. Následne na mieste zadržali 2 podozrivých mužov vo veku 24 a 25 rokov, ktorých z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci  odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.