Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2020

Dátum: 24.03.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2020

.

V týždni od 16. marca do 22. marca 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 577 udalostí. Medzi nimi bolo aj 311 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 156. V 8 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 7 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 1 krát a v 11 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti  nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 9 prípadoch a priestupky na úseku podnikania 3 krát. Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektovali 4 majitelia psov, čím sa dopustili priestupku.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov riešila mestská polícia 1 krát. Nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 2 prípadoch. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 12 ľudí. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb bolo mestskými policajtmi zistené a riešené v 4 prípadoch. V 1 prípade mestskí policajti zistili poškodzovanie verejnej zelene a v 3 prípadoch nepovolené pálenie odpadu.

Na príslušné úrady boli nahlásené 3 staré vozidlá a 6 nových nelegálnych skládok.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 39 prípadoch a 18 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 15 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Františkánskom námestí.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.