Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2020

Dátum: 17.03.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2020

.

V týždni od 9. marca do 15. marca preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1 163 udalostí. Medzi nimi bolo aj 352 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
 
K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 637. Mestská polícia v 9 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 4 prípadoch s príslušníkmi PZ, v 1 prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v 3 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 28 ľuďom, v 9 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku, 1 priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Priestupok proti majetku dokumentovali v 1 prípade.  V 23 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách, v 1 prípade zasa človeka, ktorý obťažoval ďalšie osoby a taktiež v 1 prípade človeka, ktorý vykonával nepovolené pouličné aktivity v uliciach mesta. Záverečné hodiny a prevádzkové časy neboli dodržané v 1 prevádzke. V 7 prípadoch sme zaznamenali poškodenie dopravného značenia, o tej skutočnosti sme informovali príslušné úrady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 396 prípadoch a  28 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov  mestskí policajti riešili  na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme 24 priestupkov.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.