Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2020

Dátum: 13.03.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2020

Dozviete sa o spolupráci mestskej polície s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V týždni od 2. marca do 8. marca 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1808 udalostí. Medzi nimi bolo aj 408 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1223. Mestská polícia v 10 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 4 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR a v 1 prípade so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 14 ľuďom, v 11 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. Priestupok proti majetku dokumentovali v 1 prípade.  V 30 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách, v 3 prípadoch zasa osoby, ktoré obťažovala ďalšie osoby a v 6 prípadoch ľudí, ktorí vykonávali nepovolené pouličné aktivity v uliciach mesta. Záverečné hodiny a prevádzkové časy neboli dodržané v 9 prevádzkach.

Na 1 mieste bola zaznamenaná nepovolená rozkopávka, znečisťovanie odpadom evidujeme v 4 prípadoch.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 819 prípadoch a  57 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov  mestskí policajti riešili  na Nám. SNP, odkiaľ evidujeme 52 priestupkov.

Vo viacerých prípadoch bolo potrebné spolupracovať s pracovníkmi RZP 

Jeden z takýchto prípadov sa stal v piatok, kedy sme zdravotníkov požiadali o spoluprácu v prípade nájdenia muža, ktorý v nočných hodinách ležal v strede cesty pravdepodobne pod vplyvom omamných a psychotropných látok.

V piatok sme prijali požiadavku zo strany PZ SR, aby sme preverili oznam, že v autobuse na Lamačskej ceste sa nachádza muž v bezvedomí, pravdepodobne značne pod vplyvom alkoholu. Hodnovernosť oznamu policajti potvrdili a na miesto privolali pracovníkov RZP.

V nedeľu nás zasa občan telefonicky informoval, že na Cabanovej ulici sa nachádza mladé dievča, na pohľad mladšie ako 18 rokov, zjavne pod vplyvom alkoholu. Jej stav si vyžiadal príchod zdravotníkov, ktorí ju previezli do jednej z bratislavských nemocníc.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.