Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2020

Dátum: 05.03.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2020

Dozviete sa o kontrole zameranej na dodržiavanie zákazu konzumácie alkoholu na verejnosti, ale aj o tom, ako mestskí policajti zasahovali na mieste, kde nebezpečný konár stromu ohrozoval cyklistov

V týždni od 24. februára do 1. marca 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1667 udalostí. Medzi nimi bolo aj 400 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1143. V 8 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 3 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v 1 prípade pracovníkmi Slobody zvierat.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 1 krát a v 8 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 12 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti  nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 6 prípadoch a priestupok proti majetku 1 krát. V 1 prípade zistili mestskí policajti skladovanie stavebného materiálu bez povolenia a nepovolené rozkopávky taktiež 1 krát. Ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nerešpektoval 1 majiteľ psa, čím sa dopustil priestupku. Porušovanie ochrany pred zneužívaním alkoholických nápojov eviduje mestská polícia v 5 prípadoch.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 13 krát. Nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 3 prípadoch. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 12 ľudí. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb bolo mestskými policajtmi zistené a riešené v 2 prípadoch. Kontrola vodičov vozidiel taxi bola zrealizovaná v 3 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 5 starých vozidiel, 5 nových nelegálnych skládok  a 5 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 719 prípadoch a 53 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 73 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Nebezpečný konár ohrozoval cyklistov

V stredu podvečer bola jedna z hliadok mestskej polície na základe oznamu od občana vyslaná na Podunajskú ulicu v MČ Podunajské Biskupice, kde podľa slov oznamovateľa sa nad cyklochodníkom mal nebezpečne nakláňať konár stromu. Mestskí policajti na mieste zistili, že konár sa nachádza vo výške približne 15-20 metrov, pričom tento sa nielen nakláňa, ale je aj nalomený, čo v kombinácii so silným vetrom mohlo spôsobiť že spadne a ohrozí tým tadiaľ prechádzajúcich cyklistov a chodcov. Samozrejme, okamžite boli zo strany mestskej polície vyrozumení príslušníci Hasičského a záchranného zboru s požiadavkou o odstránenie nebezpečného konára. Nakoľko pohyb ľudí na tomto mieste bol zvýšený a zároveň osvetlenie lokality nebolo dostatočné, hliadka až do príchodu hasičov zostala prítomná na mieste a monitorovala ho, aby nedošlo k žiadnemu ohrozeniu.

Preventívna kontrola na Obchodnej ulici

V noci z piatka na sobotu príslušníci mestskej polície pôsobiaci v rámci útvaru Zásahovej jednotky v spolupráci s kynológmi mestskej polície, ale aj hliadkou Policajného zboru SR zrealizovali preventívnu kontrolu zameranú na konzumáciu alkoholických nápojov mladistvými osobami v prevádzkových jednotkách na Obchodnej ulici. Táto dopadla pre štyroch mladistvých nie veľmi potešujúco, nakoľko v dychu im bola zistená prítomnosť alkoholu. Ďalej sa už týmito prípadmi zaoberajú príslušné úrady. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.