Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 7. týždni 2020

Dátum: 18.02.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 7. týždni 2020

.

V týždni od 10. februára do 16. februára 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1599 udalostí. Medzi nimi bolo aj 363 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1101. V 4 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 3 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 16 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 1 krát a v 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 12 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti  nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 9 prípadoch a priestupok proti majetku 2 krát. V 1 prípade zistili mestskí policajti realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času a nepovolený ambulantný predaj bol zo strany mestskej polície riešený 2 krát. 1 majiteľ psa nerešpektoval ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, čím sa dopustil priestupku.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 10 krát. Nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 5 prípadoch a v 15 krát bola zo strany príslušníkov mestskej polície zrealizovaná kontrola vozidiel taxislužieb. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb bolo mestskými policajtmi zistené a riešené v 7 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 15 starých vozidiel, 1 nová nelegálna skládka  a 6 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 684 prípadoch a 71 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 77 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.