Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2020

Dátum: 12.02.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2020

Dozviete sa o spolupráci mestskej polície s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci

V týždni od 3. februára do 9. februára 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1594 udalostí. Medzi nimi bolo aj 344 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1083. Mestská polícia v 5 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 5 prípadoch so Slobodou zvierat a v 1 prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru SR.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 20 ľuďom, v 8 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku.  V 9 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách, v 1 prípade zasa osobu, ktorá obťažovala ďalšie osoby a v 4 prípadoch ľudí, ktorí vykonávali nepovolené pouličné aktivity v uliciach mesta. Záverečné hodiny a prevádzkové časy neboli dodržané v 10 prevádzkach. Taktiež riešili 10 prípadov, kedy fajčiari porušili zákon na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach MHD.

Na 2 miestach bol zaznamenaný výkon stavebných  prác mimo vyhradeného času, v 1 prípade nepovolená skládka. Na príslušné úrady  mestská polícia nahlásila 4 staré vozidlá a 10 prípadov, kedy bolo zistené poškodenie dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 702 prípadoch a  56 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov  mestskí policajti riešili  na Páričkovej ulici, odkiaľ evidujeme 47 priestupkov.

Spolupracovali sme so záchranármi

Uplynulý týždeň sme preverovali niekoľko oznamov, ktoré si následne vyžiadali aj prítomnosť pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Napr. k 57 ročnému mužovi, ktorého mestskí policajti našli v pondelok  na ulici Prokopa Veľkého ležať s rozbitou hlavou na zemi, tiekla mu krv. Z našej  strany bolo potrebné privolať záchranárov, tí zraneného muža previezli do nemocnice na Mickiewiczovú ulicu.

Záchranárov mestskí policajti volali aj počas víkendu k 2 prípadom. V jednom prípade na Viedenskú cestu, kde v sobotu v ranných hodinách  našli 25 ročného muža s rozbitou hlavou, v druhom prípade v sobotu večer do Rače k mužovi, ktorému tiekla krv z nosa.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.