Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2020

Dátum: 05.02.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2020

Dozviete sa o pomoci mužovi so zdravotnými problémami, ale aj o tom, ako sa mestským policajtom podarilo zadržať cudzinca podozrivého zo spáchania tretného činu

V týždni od 27. januára do 2. februára 2020 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1594 udalostí. Medzi nimi bolo aj 315 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1117. V 7 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 30 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 4 krát a v 11 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 20 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti  nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupky proti verejnému poriadku boli zo strany mestskej polície riešené v 8 prípadoch, poškodzovanie verejnej zelene 1 krát a státie vozidla na zeleni taktiež v 1 prípade. V 1 prípade zistili mestskí policajti nepovolené exteriérové sedenie a nepovolený ambulantný predaj bol zo strany mestskej polície riešený 2 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 3 prípadoch.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 2 krát. Nepovolené pouličné aktivity boli riešené v 2 prípadoch a v 19 krát bola zo strany príslušníkov mestskej polície zrealizovaná kontrola vozidiel taxislužieb. Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb bolo mestskými policajtmi zistené a riešené v 11 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 14 starých vozidiel a 1 prípad poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 540 prípadoch a 92 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 137 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Pomohli aj tentokrát

Vo štvrtok napoludnie mestskí policajti z Expozitúry MsP BA IV počas hliadkovej činnosti v MČ Dúbravka si na schodoch jedného z hypermarketov na ulici Schneidera Trnavského všimli sedieť neznámeho muža, ktorý mal triašku a všetko nasvedčovalo tomu, že má zdravotné ťažkosti. Mestskí policajti sa s ním snažili komunikovať, on však vôbec nereagoval, naďalej sa triasol a miestami upadával do bezvedomia. Preto bola z našej strany ihneď vyrozumená rýchla zdravotná pomoc a do príchodu záchranárov sa policajti usilovali, ako sa neskôr ukázalo, 44-ročného Trnavčana udržiavať pri vedomí, čo sa im aj podarilo. Muž bol napokon prevezený do zdravotníckeho zariadenia

Mladý cudzinec to prehnal

V ten istý deň, avšak o niečo skôr, o 4 hodine rannej, mestskí policajti zo Zásahovej jednotky na Hurbanovom námestí pri jednej z prevádzok boli oslovení taxikárom, ktorý im uviedol, že vo svojom vozidle, na ktorom vykonáva TAXI službu bol napadnutý mužom - cudzincom. Ozrejmil, že po tom ako cudzinca vyzval k zaplateniu jazdného, tento ho udrel dva krát do oblasti tváre a následne mu interiér vozidla znečistil zvratkami. Okrem toho, muž mu údajne aj roztrhal bankovky, ktoré mal ako tržbu uloženú v priehradke na palubnej doske. Podozrivý sa už síce v čase prítomnosti mestských policajtov vo vozidle nenachádzal, ale aj napriek tomu sa im ho podarilo v krátkej chvíli zadržať. Neskôr sa ukázalo, že sa jednalo o 23-ročného Španiela. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, následne bol odovzdaný do rúk príslušníkov Policajného zboru SR.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.