Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2020

Dátum: 30.01.2020
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2020

Dozviete sa o prípade, kedy mestský policajt poskytol prvú pomoc žene v bezvedomí v centre mesta na Obchodnej ulici

V týždni od 20. januára do 26. januára preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1741 udalostí. Medzi nimi bolo aj 292 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1358. Mestská polícia v 6 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 1 prípade s príslušníkmi Policajného zboru SR.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 20 ľuďom, v 1 prípade mestskí policajti riešili priestupok proti verejnému poriadku.  V 4 prípadoch mestskí policajti zistili a riešili ľudí, ktorí požívali alkoholické nápoje na verejných priestranstvách, v 2 prípadoch ľudí, ktorí obťažovali ďalšie osoby a v 2 prípadoch ľudí, ktorí vykonávali nepovolené pouličné aktivity v uliciach mesta. Záverečné hodiny a prevádzkové časy neboli dodržané v 2 prevádzkach.

Priestupok proti občianskemu spolunažívaniu bol riešený v 2 prípadoch, rovnako v 1prípade bol riešený priestupok proti majetku.

Na 1 mieste bol zaznamenaný výkon stavebných  prác mimo vyhradeného času, v 1 prípade neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk  a v 1 prípade nepovolená skládka. Na príslušné úrady  mestská polícia nahlásila 5 starých vozidiel a 10 prípadov, kedy bolo zistené poškodenie dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 719 prípadoch a  111 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov  mestskí policajti riešili  na Páričkovej ulici, odkiaľ evidujeme 144 priestupkov.

Tej, ktorá potrebovala pomoc, pomohol

V piatok popoludní sa dostavil do priestorov stanice MsP na Obchodnej ulici občan s tým, že pred kníhkupectvom na Obchodnej ulici vidí na zemi  ležať ženu v bezvedomí. Uvedený oznam policajt, ktorý mal v tom čase službu vo Front Office, okamžite preveril. Na mieste poskytol žene potrebnú predlekársku pomoc a za účelom poskytnutia potrebnej odbornej zdravotníckej pomoci  následne privolal na miesto pracovníkov RZP. Tí ženu previezli do zdravotníckeho zariadenia.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.