Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2021

Dátum: 26.02.2021
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2021

Dozviete sa, že sme pomáhali 60-ročnému mužovi, našli sme hľadaného chlapca, ale sme zadržali aj zlodejov, ktorí sa špecializovali na krádeže katalyzátorov.

V týždni od 18. januára do 24. januára 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1047 udalostí. Medzi nimi bolo aj 236 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 728. V 3 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 1 prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V 1 prípade bolo zistené aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 10 ľuďom a v 5 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 3 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 3 prípadoch bolo zistené a riešené porušenie v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovalo 6 ľudí a v 1 prípade sa mestskí policajti zaoberali obťažovaním okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov. Kontrola taxi bola zo strany mestskej polície vykonaná 3 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 12 starých vozidiel, 1 nová nelegálna skládka a 8 prípadov poškodenia dopravného značenia. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 454 prípadoch a 20 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 46 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Budyšínskej ulici.

Poskytli mu prvú pomoc

V utorok krátko pred 22.00 hod. mestskí policajti po telefonickom oznámení na číslo 159 zasahovali na Floriánskom námestí. Pri kostole na zemi ležal asi 60-ročný pán, ktorý predtým odpadol. Policajti neznámemu poskytli prvú pomoc a na miesto privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Tí následne podchladeného muža previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia. Príslušníci Zásahovej jednotky svojou činnosťou opäť pomohli k záchrane ľudského života.

Hľadaný chlapec

V piatok, počas preverovania oznamu na Kopčianskej ulici, sa policajtom z Expozitúry MsP Bratislava V podarilo nájsť chlapca, ktorý pred týždňom utiekol z detského domova v Trnave a nachádzal sa v policajnom pátraní. Chlapcovu identitu policajti v krátkej chvíli, v spolupráci s Policajným zborom SR, zistili, a to aj napriek tomu, že spočiatku o sebe podal nepravdivé informácie. Následne bol odovzdaný do rúk pracovníkov sociálnej kurately a príslušníkov Policajného zboru SR.

Záškodníkom prekazili nekalé plány

Nočný telefonát na linku 159 od všímavého občana, krátko pred druhou hodinou rannou, nasmeroval petržalských mestských policajtov na Jungmanovu ulicu. Na parkovisku tu mala totiž neznáma osoba karbobrúskou rezať niečo zospodu zaparkovaného červeného auta značky Mitsubishi Pajero. Ukázalo sa, že neznámy sa zameral na katalyzátor auta. V čase príchodu hliadky mestskej polície sa podozrivý preľakol a nasadol do vozidla značky Mercedes odstaveného obďaleč. V ňom sa nachádzali ďalšie dve osoby. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, na miesto boli privolaní príslušníci Policajného zboru SR. Následná kontrola vozidla, do ktorého podozrivý muž nasadol ukázala, že sa v ňom nachádzala karbobrúska, či iné predmety určené na demontáž. V sprievode hliadky Policajného zboru SR, napokon trojica poputovala priamo na príslušné policajné oddelenie.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.