Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Nezodpovední vodiči na vyhradených boxoch

Parkovacie miesta vyhradené pre zdravotne postihnutých občanov nie sú samoúčelné a majú slúžiť len im. Realita v hlavnom meste je však úplne iná.
ZŤP boxy
 

 
 

Pohľady na tieto miesta obsadené vozidlami bez príslušného parkovacieho preukazu hovoria, že tieto sú s obľubou „využívané“ práve tými vodičmi, pre ktorých nie sú určené. Len od začiatku tohto roka príslušníci mestskej polície v tomto smere zistili a riešili vyše 330 priestupkov a v takýchto prípadoch sa priestupcovia dopúšťajú závažného dopravného priestupku, za ktorý v blokovom konaní hrozí pokuta až do výšky 150 eur. Dnes už o tom vedia aj traja vodiči, ktorí na týchto miestach neoprávnene zaparkovali svoje autá včera pri nákupnom centre na Ivánskej ceste.

Značným problémom sú aj staré vozidlá, o ktoré sa nedávno ich majitelia ešte starali a dnes hrdzavejú odstavené na parkoviskách. Len v tomto roku nahlásili mestskí policajti správcom komunikácií už takmer 70 starých vozidiel. V bratislavskom Ružinove počas včerajšieho dňa našli štyri nové. Miesta kde boli zaparkované ako aj továrenské značky týchto vozidiel boli zadokumentované a odstúpené správcovi komunikácie, ktorý ďalej v týchto veciach koná v zmysle zákona o odpadoch.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.3.2018 / 16.3.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti