Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Navštívili sme račianskych seniorov

So seniormi o bezpečnosti
Podľa policajných štatistík najviac smrteľných dopravných nehôd pri ktorých v roku 2017 zahynuli na slovenských cestách chodci sa stalo v obciach. Tá istá štatistika hovorí, že až 31 chodcov pri týchto nehodách zahynulo za zníženej viditeľnosti. Aj s týmito alarmujúcimi číslami sme račianskych seniorov zoznámili na podujatí, ktoré pre nich pripravil račiansky vicestarosta Rastislav Žitný.
 

 
 

Seniorov sme zároveň vystríhali pred podvodníkmi, ktorí rôznymi telefonátmi sa snažia od nich získať peniaze pre niekoho známeho, ktorý potrebuje súrne peniaze na zdravotnícky zákrok, opravu auta po dopravnej nehode alebo sa nachádza v inej ťažkej životnej situácii a pre peniaze si nemôže prísť osobne. Upozornili sme ich aj na vyčíňanie vreckárov v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, v nákupných centrách, ale i všade tam kde sa pohybuje veľa ľudí a ako týmto situáciám predchádzať.

Vedúci dispečingu bratislavského Dopravného podniku Peter Pipíš seniorom povedal čo robiť ak sa v tejto situácii ocitne človek v prostriedku mestskej hromadnej dopravy. Zároveň ich upozornil na fakt, že keď prechádzajú cez priechod pre chodcov, cez ktorý vedú električkové koľaje a prichádza električka, tá má vždy pred nimi na priechode pre chodcov prednosť.

Podujatie malo zo strany dôchodcov veľký ohlas, hosťom kládli množstvo otázok, pýtali sa ich na riešenie rôznych situácií, s ktorými sa denne stretávajú a riešenie ktorých si potrebovali ozrejmiť. Viacerých zaujímala aj možnosť ako si zabezpečiť svoje príbytky pred zlodejmi pomocou elektronického zabezpečenia. Tieto možnosti záujemcom mestská polícia poskytuje, je však potrebné sa o podrobnostiach tohto zabezpečenia vopred informovať.  

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.2.2018 / 7.2.2018

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Prevencia
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa