Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestskí policajti vykonali v Bratislave špeciálnu kontrolu. Výsledok - 16 zistených priestupkov.

Mestskí policajti hl. mesta SR Bratislavy vykonali včera večer v uliciach hlavného mesta špeciálnu kontrolu. Zamerali sa na dodržiavanie verejného poriadku, dodržiavanie čistoty a poriadku na verejných priestranstvách, kontrolu taxikárov, ľudí bez domova, zákazu požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, zákazu fajčenia na zastávkam MHD, parkovaniu v súlade s platnými právnymi predpismi, ako aj kontrole dodržiavania stanovených prevádzkových hodín.
Špeciálna kontrola
 

 
 

Mestskí policajti skontrolovali centrum mesta, ďalej hlavnú stanicu, Trnavské mýto, okolie Zimného štadióna O. Nepelu, kontrole sa nevyhli ani okrajové štvrte Bratislavy. Výsledkom kontroly bolo 16 zistených priestupkov. Skontrolovaných bolo celkom 24 taxikárov, pričom závady boli zistené v 2 prípadoch. Jeden z kontrolovaných taxikárov sa mestským policajtom nevedel na mieste preukázať preukazom vodiča taxislužby a nemal overený taxameter. Druhý priestupok sa taktiež týkal neovereného taxametra.

Kontroly podnikov v centre mesta skončili bez závad. Všeobecne záväzné nariadenie o zákaze konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách porušili 7 ľudí, z toto v 3 prípadoch išlo o ľudí bez domova. Priestupkov v doprave sa dopustilo celkom 7 vodičov, ktorí boli na mieste vyriešení v súlade so zákonom ( 5 v blokovom konaní, v jednom prípade bolo začaté objasňovanie priestupku a v druhom prípade bola spracovaná správa o výsledku objasňovania priestupku oznámená na príslušný útvar ODI OR PZ v Bratislave).Keďže našim hlavným cieľom je v uliciach hlavného mesta zabezpečiť Bratislavčanom a návštevníkom mesta bezpečnosť, čistotu a poriadok, vo výkone obdobných kontrol budeme naďalej pokračovať.

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.10.2017 / 26.10.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti