Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestskí policajti svojou krvou nešetrili

Darovanie krvi
Do dnešného Svetového dňa zdravia sa aktívne zapojili aj policajti bratislavskej mestskej polície. Krátko po 09.00 hod. dvanásti z nich navštívili odberové pracovisko Národnej transfúznej stanice v Ružinove.
 

 
 

Bezplatným odberom krvi sme pomohli aspoň čiastočne tým, ktorí túto vzácnu červenú tekutinu potrebujú pre svoj život.

Medzi darcami boli viacerí policajti, ktorí krv už v minulosti niekoľkokrát darovali, ako napríklad veliteľ Okrskovej stanice mestskej polície v Dúbravke hlavný komisár Ing. Vladimír Šustr, ale aj takí, ktorí krv darovali po prvýkrát v živote. Najmä prvodarcovia mali pred odbermi zmiešané pocity, ale tieto z nich opadli v okamihu, keď odberovú miestnosť opúšťali. A prečo to vôbec robia? Všetci sa zhodli v tom, že krvi nie je nikdy dostatok. Krv, ktorá dnes tiekla z policajných žíl určite zachráni niekomu neznámemu život a služba mestského policajta je aj o tom. Ľuďom pomáhať a ľudí chrániť.

„Som rád, že v našich radoch pracujú ľudia, ktorí ak je to potrebné neváhajú a idú tam, kde je ich prítomnosť potrebná, ako napríklad aj dnes v priestoroch transfúznej stanice v Ružinove,“ povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.4.2017 / 7.4.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti