Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Mestskí policajti sa zachovali profesionálne

Rýchla zdravotná pomoc
O tom, že kurzy poskytovania prvej pomoci, ktoré pre svojich pracovníkov organizuje v týchto dňoch vedenie mestskej polície majú svoj význam svedčí aj prípad z Karlovej Vsi.
 

 
 

Jedna z hliadok mestskej polície bola na základe telefonického oznamu vyslaná na Majerníkovu ulicu, kde mal ležať v parčíku pred Základnou školou A. Dubčeka neznámy muž. Mestskí policajti spozorovali na zemi ležiaceho asi 55-ročného muža, ktorý krvácal z hlavy a nosa. Na mieste mu okamžite poskytli predlekársku pomoc. Pacienta uložili do stabilizovanej polohy a tlakovými obväzmi mu zmierňovali silné krvácanie. Po oznámení situácie na čísle 155, do príchodu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci, postupovali policajti podľa pokynov operačného pracovníka tiesňovej záchrannej linky.

„Teší ma, že kurzy, ktoré pre policajtov organizujeme padajú na úrodnú pôdu a prinášajú svoje ovocie“ vyjadril sa vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník Mestskej polície Bratislava. Aj v tomto prípade sa naši policajti zachovali nanajvýš profesionálne a odborným poskytnutím prvej pomoci zachránili tomuto človeku život.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.7.2017 / 24.7.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti