Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestskí policajti oživovali podchladeného muža

Pomoc podchladenému mužovi
Všímavosť náhodného občana v Záhorskej Bystrici dnes ráno zachránila život 42-ročnému mužovi. Ten prechádzal poľom neďaleko ulice Jozefa Vachovského pričom spadol a viac sa nedokázal postaviť.
 

 
 

O udalosti preto okamžite informoval telefonicky mestských policajtov. Tí muža v poli skutočne našli. Nehýbal sa a ani s hliadkou nekomunikoval. Navyše bol značne podchladený. Na miesto boli preto privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci. Do ich príchodu hliadka mestskej polície poskytla mužovi nevyhnutnú prvú predlekársku pomoc a masážou srdca ho oživovala. Záchranári následne muža previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

„Som rád, že občanov zaujíma dianie okolo nás a včas reagujú aj na takéto situácie,“ povedal náčelník mestskej polície vrchný komisár Ing. Ivan Lechner. „Zároveň som rád, že v našich radoch pracujú policajti, ktorí včas a profesionálne poskytli občanovi zdravotnú pomoc a zachránili mu tak život. Podobných prípadov totiž v poslednom čase sme už v hlavnom meste zaznamenali viacero a žiaľ bol aj taký, kedy neznámemu mužovi ležiacemu v kríkoch na Tomášikovej ulici už nedokázala pomôcť ani naša hliadka a ani pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci“.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.12.2016 / 7.12.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti