Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestskí policajti našli počas kontroly sklad autodielov s podozrením, že išlo o kradnuté súčiastky

Kontrola v Lamači
Mestská polícia včera opäť vykonala špeciálnu kontrolu čistoty a poriadku na verejných priestranstvách. Tentokrát sme sa zamerali na lokality v IV. bratislavskom okrese, kde vo zvýšenej miere dochádza k znečisťovaniu verejných miest, k pitiu alkoholu na verejnosti a nedodržiavaniu povinností zo strany majiteľov psov.
 

 
 

Intenzívnejšie sme kontrolovali aj miesta, kde sa zdržiavajú bezdomovci. Jedným z nich bola  budova bývalej pošty na Saratovskej ulici v Dúbravke. Počas prehľadávania garáží našli mestskí policajti v nej množstvo súčiastok z motorových vozidiel a niekoľko rozobratých áut. Keďže sme mali podozrenie, že tieto veci pochádzajú z trestnej činnosti, miesto sme zabezpečili a privolali sme policajný zbor, ktorý prípad prevzal. 

Do špeciálnej kontroly sa zapojilo 19 príslušníkov mestskej polície a služobné psy. Skontrolovaných bolo viacero lokalít v Dúbravke, Lamači, Karlovej Vsi, Záhorskej Bystrici, Devíne aj Devínskej Novej Vsi. Kontrolované miesta sme vyberali z interných informácií, potrieb miestnych úradov, reagovali sme tiež na podnety občanov.  V Karlovej Vsi sme intenzívnejšie kontrolovali vnútrobloky na Dlhých Dieloch. Na podnet starostu Záhorskej Bystrice sme kontrolovali lokalitu, kde bolo podozrenie na pálenie odpadu a teda znečisťovanie životného prostredia. Počas štyroch hodín sme zistili celkovo 17 priestupkov. Išlo napríklad o znečistenie v okolí kontajnerových stojísk, ktoré sme zaevidovali v Lamači. V Dúbravke a v Záhorskej Bystrici sme zistili najmä porušenia všeobecne záväzného nariadenia o čistote a poriadku. Na Lamačskej ceste sme zaevidovali štyri prípady porušenia všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholu na verejnosti.

Mestská polícia tak pokračuje vo zvýšených kontrolách problémových  lokalít v Bratislave, ktoré nariadil náčelník mestskej polície Peter Krajíček. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Intenzívnejšie kontrolujeme najmä podchody, parky, námestia, pešiu zónu. Teda miesta, ktoré využíva množstvo Bratislavčanov. V rámci našich možností chceme prispievať k tomu, aby Bratislava bola čistejšia a bezpečnejšia.“
 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.5.2016 / 26.5.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti