Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestskí policajti na koňoch budú počas leta pôsobiť na viacerých oddychových miestach

Jazdecká hliadka
Príslušníci mestskej polície od dnešného dňa hliadkujú na koňoch na viacerých oddychových miestach Bratislavčanov. V súčasnosti nasadzujeme hliadky jazdnej polície najmä do Lesoparku, na Železnú studienku a na Kolibu.
 

 
 

Na týchto miestach dohliadajú na verejný poriadok, kontrolujú dodržiavanie zákazu vjazdu automobilov, zisťujú nelegálne skládky.  Hliadky s koňmi tiež pôsobia  v chatových a záhradkárskych oblastiach, najmä v Lamači, v Dúbravke, v Záhorskej Bystrici a v Devínskej Novej Vsi. V okolí Sandbergu hliadkujú policajti na koňoch najmä v čase kvitnutia zákonom chránených rastlín .

Od dnešného dňa  pôsobí jazdná polícia aj v Sade Janka Kráľa, na Tyršovom nábreží a popri  Dunajskej hrádzi. Ide o opatrenie súvisiace s letnou turistickou sezónou, keďže tieto miesta  Bratislavčania v letnom období intenzívnejšie navštevujú. Úlohou príslušníkov mestskej polície bude dohliadať na bezpečnosť Bratislavčanov a návštevníkov mesta. Zameriavať sa budú tiež na dodržiavanie čistoty a poriadku na verejnosti a zákazu požívania alkoholu na verejnosti V Sade Janka Kráľa sa zamerajú aj na dodržiavanie zákazu vstupu so psom.

V súčasnosti má Stanica jazdnej polície a kynológie k dispozícii štyri kone . Zvažujeme však nákup ďalšieho koňa, snažíme sa získať približne štvorročné zviera, na ktorom sa už jazdilo.  Kôň musí mať okrem správnej veľkosti aj primerané charakterové vlastnosti. Základný výcvik koňa, ktorého nasadzujeme do terénu, trvá priemerne pol roka.

Príslušníci jazdeckej polície v súčinnosti s policajným zborom pátrajú po hľadaných osobách alebo veciach. Okrem toho, že kone sú ekologických dopravným prostriedkom, dostanú sa aj na miesta, ktoré sú inak ťažko prístupné. Naše kone sú trénované tak, aby odolali všetkým vonkajším nepriaznivým hlukom. Teda napríklad streľbe, hluku z dopravy ale aj ohňu či dymovniciam. Okrem toho, že príslušníci na koňoch riešia priestupky, hliadky pôsobia aj preventívne.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.6.2016 / 23.6.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti