Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestskí policajti intenzívnejšie dohliadali na verejný poriadok v IV. bratislavskom okrese

Kontrola v Lamači
Mestskí policajti dnes opäť vykonali špeciálnu kontrolu verejného poriadku. Tentokrát sme sa zamerali na IV. bratislavský okres. Intenzívnejšie sme teda dohliadali na dodržiavanie predpisov v Dúbravke, Karlovej Vsi, Lamači, Záhorskej Bystrici, Devíne a v Devínskej Novej Vsi.
 

 
 

Reagovali sme na všetky podnety, ktoré sme dostali od obyvateľov týchto mestských častí ako aj od miestnych úradov. Kontrolovali sme všetky lokality, na ktoré nás upozornili občania. Dohliadali sme na dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov ako aj dodržiavanie povinností majiteľov psov. Kontrolovali sme najmä detské ihriská, vnútrobloky a oddychové miesta, ktoré využívajú prevažne školáci alebo rodičia s malými deťmi.  Vyhľadávali sme tiež čierne skládky aj vraky vozidiel. Kontrolovali sme dodržiavanie nariadenia o čistote a poriadku aj zákaz požívania alkoholu na verejnosti. Miesta, na ktorých sa zdržiavajú neprispôsobivé osoby, sme skontrolovali opakovane.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Sme tu pre občanov a sme otvorení komunikácii s nimi. Preto vítame ich podnety a práve takéto špeciálne kontroly, do ktorých zapájame väčší počet príslušníkov, slúžia na to, aby sme všetky podnety mohli preveriť.“

Počas špeciálnej kontroly sme zaevidovali 34 priestupkov. V 10 prípadoch išlo o porušenie povinností majiteľa psa, pričom sme skontrolovali viac ako 30 psov. Päťkrát bol porušený zákon o ochrane nefajčiarov. V Devínskej Novej Vsi policajti zaevidovali dva vraky, v Dúbravke dvakrát porušenie všeobecne záväzného nariadenia o ambulantnom predaji, pretože predajcovia  nemali povolenie na predaj. Našli sme dve čierne skládky. Všeobecne záväzné nariadenie o čistote a poriadku bolo počas špeciálnej kontroly porušené deväťkrát a  zaevidovali sme aj dva prípady pitia alkoholu na verejnosti. Ostatné prípady sa týkali bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Na štvorhodinovej špeciálnej kontrole sa zúčastnilo 14 príslušníkov mestskej polície so služobným psom. 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.6.2016 / 22.6.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti