Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestskí policajti dnes opäť kontrolovali miesta, kde sa zdržiavajú neprispôsobivé osoby

Kontrola na Kamennom námestí
Mestská polícia dnes opäť vykonala špeciálne kontroly miest, kde sa vo zvýšenej miere zdržiavajú neprispôsobivé osoby. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Mestská polícia nepoľavuje a ani nepoľaví v snahe zabezpečovať poriadok na verejných miestach, ktoré majú slúžiť všetkým Bratislavčanom.“
 

 
 

Dôkazom toho sú nielen kontroly týchto lokalít v rámci  bežného výkonu služby, ale aj intenzívnejšie kontroly okolia Račianskeho mýta a špeciálne kontroly, ktoré mestskí policajti vykonávajú v Starom Meste.

Každá hliadka, ktorá pôsobí v Novom Meste denne kontroluje okolie Račianskeho mýta. Okrem toho pravidelne vykonávame zvýšené kontroly lokalít, kde sa vo zvýšenej miere zdržiavajú neprispôsobivé osoby. V spolupráci s policajným zborom sme aj dnes doobeda intenzívnejšie dohliadali na verejný poriadok na Račianskom mýte, v Zátiší a na Kuchajde. Skontrolovali sme viacero osôb a zistili štyri porušenia všeobecne záväzného nariadenia o čistote a poriadku.

V popoludňajších hodinách sme vykonali špeciálnu kontrolu zameranú aj na dohľad nad čistotou a poriadkom v Starom Meste. Do špeciálnej kontroly bolo zapojených 12 policajtov a dva služobné psy. Počas vyše dvojhodinovej akcie sme niekoľkokrát skontrolovali najmä Kamenné námestie, okolie obchodného domu, Šafárikovo námestie, Námestie Franza Liszta a všetky parky na území Starého Mesta. Neprispôsobivé osoby sme skontrolovali, v jednom prípade sme privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Zistili sme šesť priestupkov, týkali sa znečisťovania verejných priestranstiev a pitia alkoholu na verejnosti. Všetky osoby, ktoré sa dopúšťali priestupku, sme z verejného priestranstva vykázali.

Mestskí policajti nemôžu z verejných priestranstiev vykázať osobu, ktorá sa nedopúšťa žiadneho priestupku. Našou snahou však je čo najintenzívnejšie kontrolovať lokality, kde dochádza k výraznému znečisťovaniu verejných priestranstiev.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 2.6.2016 / 2.6.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti