Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestská polícia zefektívňuje komunikáciu s občanmi

Odťahovanie vozidiel
Mestská polícia chce rýchlejšie a pružnejšie komunikovať s občanmi. Na našej web stránke www.msp.bratislava.sk spustili novú online službu odtiahnutých vozidiel. Vďaka nej občania zistia, či ich vozidlo bolo odtiahnuté.
 

 
 
Ak si svoje auto nenájdu na mieste, kde ho zaparkovali, prostredníctvom našej stránky stačí zadať evidenčné číslo vozidla.
Následne občania zistia, či ich vozidlo bolo odtiahnuté a kde si ho môžu vyzdvihnúť. Sprístupnili sme aj telefónne číslo, na ktorom je možné získať informácie o podmienkach vydania odtiahnutého vozidla.

Pokyny na odtiahnutie vozidiel dáva mestská polícia, prípadne štátna polícia. V prípade nejasností preto môžu občania kontaktovať linku 159, príp. 158. Polícia môže rozhodnúť o odtiahnutí vozidla podľa zákona o cestnej premávke v prípade, že vozidlo prekáža v bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Od začiatku apríla bolo z bratislavských ulíc odtiahnutých 56 vozidiel, najčastejšie išlo o vozidlá Škoda Octavia. Najviac vozidiel bolo odtiahnutých zo Starého Mesta, najmä z Nábrežia arm. gen. Ludvíka Svobodu. 

Bežne sa nám stáva, že občania až po 2-3 dňoch, prípadne po týždni kontaktujú mestskú políciu s tým, že na mieste, kde zaparkovali, nie je ich vozidlo. Operátori operačného strediska museli preto spätne prehľadávať  zoznam všetkých odtiahnutých vozidiel. Vďaka novej službe šetrí občan čas, ku informácii, ktorú potrebuje, sa dostane rýchlejšie a efektívnejšie. 

Jedinou podmienkou na využitie online služby  je internetové pripojenie.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.4.2016 / 5.4.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti