Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestská polícia vykonala v súvislosti s Európskym týždňom mobility kontrolu bus pruhov

Kontrola BUS pruhov
Mestská polícia včera, 19. septembra opäť vykonala špeciálnu kontrolu zameranú na to, či vodiči nevyužívajú na prejazd vozidiel jazdné pruhy určené prostriedkom verejnej dopravy. Išlo o tretiu takúto špeciálnu kontrolu.
 

 
 

Tentokrát sme kontrolovali situáciu na uliciach Trnavská cesta, Prievozská a Ružinovská. Počas jednej hodiny v čase popoludňajšej dopravnej špičky sme zaevidovali osem priestupkov. Na problematickú situáciu na týchto miestach nás upozorňuje aj Dopravný podnik hl. mesta SR Bratislavy. Počas predchádzajúcich špeciálnych kontrol sme dohliadali na situáciu aj na iných miestach v čase rannej dopravnej špičky.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: “Nebudeme tolerovať vodičov, ktorí nedodržiavaním predpisov znemožňujú bezpečný prejazd vozidiel mestskej hromadnej dopravy, ktoré slúžia Bratislavčanom a návštevníkom mesta. Takéto nezodpovedné správanie nielen spomaľuje verejnú dopravu ale najmä ohrozuje bezpečnosť účastníkov cestnej premávky.“

Mestskí policajti môžu za porušenie predpisov súvisiacich s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky udeliť pokutu do výšky 50 €.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „V špeciálnych kontrolách budeme v spolupráci s Policajným zborom pokračovať. Vyhradené pruhy sú určené autobusom a trolejbusom. Veríme, že aj tieto kontroly prispejú k tomu, že to budú všetci vodiči rešpektovať.“

Mestská polícia sa zapojila do Európskeho týždňa mobility viacerými spôsobmi. Okrem dnešnej špeciálnej kontroly denne od 16.-22. septembra nasadzujeme cyklohliadky mestskej polície. Pôsobia najmä na Viedenskej ceste, Starom moste, Dunajskej ulici, Štúrovej ulici, na Ulici 29 augusta, ale aj v Podunajských Biskupiciach a vo Vrakuni. Okrskár v Lamači využíva prí výkone služby elektrobicykel. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček vydal pokyn, aby počas Európskeho týždňa mobility všetci príslušníci mestskej polície intenzívnejšie dohliadali na to, či vodiči rešpektujú zákaz zastavenia a státia na cestičke pre cyklistov. Pre deti sme pripravili mobilné dopravné ihrisko.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.9.2016 / 20.9.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti