Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestská polícia vykonala mimoriadnu kontrolu dodržiavania povinností majiteľov psov

Nebezpečný pes
Mestská polícia vykonala v uplynulých dňoch mimoriadnu kontrolu dodržiavania povinností zo strany majiteľov psov. Kontrolovali sme dodržiavanie všetkých povinností majiteľov psov. Teda napríklad či rešpektujú zákaz vstupu so psom, či je pes vedený na vôdzke a či je v evidencii psov, ktorú vedie obec.
 

 
 

Akcia trvala niekoľko dní a zapojili sa do nej všetky okrskové stanice mestskej polície. Skontrolovali sme situáciu na všetkých miestach, na ktoré nás upozornili občania a zástupcovia samosprávy. Mnohé miesta, najmä detské ihriská, areály školských a predškolských zariadení sme kontrolovali opakovane niekoľko dní a niekoľkokrát denne. Dohliadali sme tiež miesta, ktoré slúžia Bratislavčanom na oddych a ktoré vo zvýšenej miere navštevujú najmä rodičia s malými deťmi. Zvýšený dohľad nad dodržiavaním povinností zo strany majiteľov psov sme vykonávali najmä v ranných hodinách, medzi 05:30 hod. a 08:00 hod. Situáciu sme kontrolovali však aj počas iných denných a večerných hodín, najmä v okolí ihrísk a na oddychových miestach.

Počas mimoriadnej akcie sme skontrolovali 181 psov. Zistili sme 24 priestupkov. Najčastejším priestupkom bolo, že pes nebol zapísaný v evidencii, prípadne nemal známku alebo neboli zaňho zaplatené poplatky. V desiatich prípadoch bol porušený zákaz voľného pohybu psov, v dvoch prípadoch majiteľ psa neodstránil exkrementy a v dvoch prípadoch bol porušený zákaz vstupu so psom. O tom, že takéto mimoriadne akcie majú zmysel svedčí aj fakt, že práve v čase konania akcie sme zaznamenali útok psa na človeka. Prípad sa momentálne prešetruje. Príslušníci metskej polície budú, tak ako doteraz, aj naďalej v rámci bežného výkonu služby kontrolovať dodržiavanie povinností zo strany majiteľov psov. Chceme totiž, aby všetci majitelia psov dodržiavali svoje povinnosti. V budúcnosti opätovne vykonáme aj mimoriadne kontroly. Mestská polícia bude o výsledkoch kontroly informovať aj zástupcov samosprávy.      

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.6.2016 / 3.6.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti