Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestská polícia pomáha čistiť Bratislavu od vrakov

Vrak starého vozidla
Bratislavskí mestskí policajti zadokumentovali vo februári 34 priestupkov súvisiacich s vrakmi automobilov. Ide pritom o rovnaký počet priestupkov ako zistili policajti za celé 2 mesiace, vo februári a v marci minulého roka.
 

 
 
Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Úlohou mestskej polície je zabezpečovať poriadok v meste a ochraňovať jeho životné prostredie. Preto robíme všetko pre to, aby Bratislava bola čistejšia. Je tiež neprípustné, aby parkovacie miesta pre občanov zaberali nepojazdné vozidlá“.

Príslušníci mestskej polície vlastnou činnosťou zaregistrovali 21 vrakov porušujúcich zákon o odpadoch, o 13 nás informovali občania. Najviac priestupkov sme zaregistrovali v Ružinove a v Novom Meste.  Ide o najvyšší počet zistení  porušenia zákona o odpadoch v súvislosti s vrakmi od nástupu nového náčelníka Petra Krajíčka do funkcie.

V 12 prípadoch sme zistili, že boli porušené povinnosti držiteľa starého vozidla. V ostatných prípadoch sme poznali majiteľa vozidla, a preto sme uložili povinnosť odstrániť vozidlo na vlastné náklady. Ak tak majiteľ vozidla neurobí, vozidlo je povinný odstrániť správca cesty, ak sa vozidlo odstraňuje z cesty alebo z verejného priestranstva. Prípadne obec so súhlasom vlastníka nehnuteľnosti. Naše zistenia sme nahlásili príslušným miestnym úradom. 

Staré vozidlá zaberajú miesta na parkovanie, narúšajú estetický vzhľad mesta a  v mnohých prípadoch spôsobujú znečistenie prostredia.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.2.2016 / 23.2.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti