Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Stalo sa

 

Kontrola aj v bratislavskej Petržalke

Po kontrole, ktorú mestská polícia v uplynulom týždni zrealizovala v okrese Bratislava III, pokračuje aj v ďalších bratislavských okresoch. Tentokrát policajti z Expozitúry Bratislava V zrealizovali kontrolu v mestskej časti Petržalka. Posvietili si na vodičov taxi, zamerali sa aj na kontrolu jazdných pruhov vyhradených pre vozidlá mestskej hromadnej dopravy a tiež na verejný poriadok.
kontrola Petržalka
 

 
 

Mestskí policajti na viacerých stanovištiach kontrolovali taxikárov, či spĺňajú všetky podmienky nevyhnutné k prevádzkovaniu taxislužby. Zisťovali, či používajú overené taxametre, či sú vozidlá taxi správne označené a riadne vybavené, ale aj či vodičom taxislužieb nechýbajú doklady potrebné k výkonu tejto činnosti. Počas týchto kontrol neboli zistené žiadne nedostatky.

Niektorí motoristi sa často s obľubou snažia vyhnúť kolónam, či skrátiť si cestu prejazdom cez jazdné pruhy vyhradené výlučne pre vozidlá MHD. Mestskí policajti sa preto zamerali aj na túto problematiku, pričom za nepovolenú jazdu bolo v zmysle zákona riešených 5 priestupcov. V jednom prípade bol riešený aj nezodpovedný vodič, ktorý svoje vozidlo zaparkoval na mieste vyhradenom pre vozidlá MHD.

Majitelia psov v petržalskej mestskej časti dokázali, že svoje povinnosti dobre poznajú a riadne si ich aj plnia. V kontrole obstáli bez zistenia nedostatkov.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.2.2019 / 14.2.2019

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti