Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Keď sa do nemocnice nemôže dostať sanitka

Komplikovaný prejazd trolejbusu
To, že nezodpovedným odparkovaním svojich motorových vozidiel na ulici Pod Krásnou hôrkou v Bratislave niektorí motoristi úplne zablokujú príjazd sanitných vozidiel do Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb, prípadne znemožnia pohyb vozidiel mestskej hromadnej dopravy, zrejme týchto vôbec nezaujíma.
 

 
 

Kolízne situácie ktoré tu denno-denne riešia hliadky mestskej polície dávajú týmto slovám za pravdu. A keď nepomôže dobré slovo zo strany polície, k slovu sa musí dostať aj represia.

„Nie inak tomu bolo aj v posledný februárový deň tohto roka. V rámci niekoľkohodinovej kontroly sme zistili 36 priestupkov týkajúcich sa bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Či už to bolo státie na chodníkoch, zákaz zastavenia, ale aj parkovanie na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov. Priestupcovia boli následne  riešení v zmysle zákona,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník mestskej polície.

Kontrole zo strany mestskej polície sa nevyhli v bratislavskom Ružinove ani jedenásti taxikári. Len v troch prípadoch sa kontrola zaobišla bez nedostatkov. Zvyšných osem vodičov však bude musieť čo to vysvetliť príslušnému správnemu orgánu  z dôvodov, že vo  vozidle bol používaný neoverený taxameter, jednému vodičovi chýbal preukaz vodiča taxislužby, v niektorých vozidlách nebol k dispozícii cenník, ale boli používané aj vozidlá bez obchodného označenia.

       

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.3.2017 / 1.3.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti