Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Keď má sanitka problém

imobilizér
Na nezodpovedné parkovanie niektorých motoristov na príjazdových cestách k zdravotníckym zariadeniam na bratislavských Kramároch si opäť „posvietili“ hliadky Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy.
 

 
 

Z týchto miest totiž denno-denne mestská polícia eviduje viacero telefonátov, v ktorých sa občania, ale aj vodiči mestskej hromadnej dopravy sťažujú na zablokované príjazdy k týmto zariadeniam. Aj počas kontroly, v priebehu necelej hodiny, zistili mestskí policajti 11 dopravných priestupkov, ktoré boli následne s priestupcami riešené v zmysle zákona. Za dopravné priestupky je oprávnený príslušník mestskej polície v blokovom konaní uložiť priestupcovi pokutu do výšky 50 eur.

„Nie je mysliteľné, aby niektorí nezodpovední vodiči, aj vďaka svojej pohodlnosti, parkovaním na zakázaných miestach ako aj v týchto prípadoch, blokovali príjazdy k zdravotníckym zariadeniam, či už vozidlám poskytujúcim zdravotnú starostlivosť alebo prostriedkom mestskej hromadnej dopravy. Pokiaľ sa situácia ohľadne parkovania na takýchto miestach nezmení budeme v obdobných kontrolách aj naďalej pokračovať a to až dovtedy, kým sa motoristi nenaučia parkovať v súlade so zákonom,“ uviedol náčelník Mestskej polície Bratislava vrch. kom. Ing. Ivan Lechner.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.8.2017 / 24.8.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa