Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Dopravné ihrisko sme už zazimovali

To, že chodci patria k najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky je všeobecne známe a do tejto skupiny je potrebné zahrnúť aj deti. Tie nie vždy dokážu správne vyhodnotiť situáciu v cestnej premávke, nie vždy im je jasný význam dopravných značiek a to si veľmi dobre uvedomujeme.
deti
 

 
 

Už niekoľko rokov preto v bratislavských školských a predškolských zariadeniach, od jari do jesene, realizujeme dopravné výchovy, a to pomocou nášho malého mobilného dopravného ihriska. Na ňom deti učíme ako správne prechádzať cez priechody pre chodcov, čo znamenajú jednotlivé dopravné značky, ale i to, že keď malý cyklista vyrazí na cesty musí mať na hlave ochrannú cyklistickú prilbu a nesmie taktiež zabúdať na to, aby bol viditeľný. 

Naše dopravné ihrisko si veľmi neoddýchlo ani v tomto roku, o čom svedčí napríklad aj 43 zrealizovaných dopravných výchov v materských a základných školách, účasť vo viacerých denných letných táboroch, ale aj celomestské akcie, do ktorých sme sa zapojili, boli nimi napríklad Bratislava Tour 2019, Deň otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava, projekt Olománie a mnohé iné. Sme radi, že na našich kolobežkách sa previezlo celkom 3700 detí, ktoré veríme, že z našich dopravných výchov mali radosť a odniesli si z nich aj množstvo nových vedomostí. Už teraz sa tešíme na to, keď naše ihrisko na budúci rok prebudíme zo zimného spánku a opäť s ním vyrazíme medzi deti.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.10.2019 / 23.10.2019

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti