Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Defibrilátori už aj v našich vozidlách

Možnosť poskytnúť prvú pomoc pri srdcových problémoch občanov majú od dnešného dňa aj policajti bratislavskej mestskej polície, a to vďaka spoločnosti. Slovnaft, ktorá Mestskej polícii hl. mesta SR Bratislavy darovala 5 defibrilátorov Lifepak CR Plus.
defibrilátor
 

 
 

Zariadenie, ktoré sa možno mnohí boja použiť a vzbudzuje v nich rešpekt má jednoduché ovládanie a presne naviguje užívateľa, čo má robiť. Defibrilátor je preto nenahraditeľným pomocníkom pri poskytovaní prvej pomoci pred príchodom záchrannej služby. V prípade zlyhania srdca totiž rozhodujú minúty či sekundy a rýchly zásah podstatne zvyšuje nádej pacienta na prežitie. 

To, že hliadky mestskej polície sa počas služby často stretávajú aj s tým, že je potrebné ľudom ešte pred príchodom rýchlej zdravotnej pomoci poskytnúť prvú pomoc prezrádzajú napokon aj čísla z tohto roku. Záchranárov totiž k ľuďom s rôznymi zdravotnými problémami privolávali už 208 krát. A neboli to len ľudia pod vplyvom alkoholu, ale aj takí, ktorí upadli do bezvedomia a kvalifikovaná predlekárska pomoc im zachránila život.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.12.2019 / 4.12.2019

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti