Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Cyklo a BUS pruhy niektorí motoristi jednoducho neuznávajú

Kontrola BUS pruhov
Motoristi, ktorí sa s obľubou vyhýbajú kolónam prejazdom cez jazdné pruhy vyhradené pre prostriedky mestskej hromadnej dopravy, prípadne tie, ktoré sú určené pre cyklistov zostali vo štvrtok v čase popoludňajšej dopravnej špičky v hlavnom meste nemilo prekvapení.
 

 
 

Ich jazdu spomalil zastavovací červený terčík v rukách policajtov mestskej polície. V hlavnom meste totiž prebehla kontrola zameraná práve na takýchto motoristov.

„Naše kontroly v tomto smere v hlavnom meste žiaľ poukazujú na nedisciplinovanosť niektorých vodičov skracujúcich si čas prejazdu mestom práve jazdením po vyhradených jazdných pruhoch či už pre mestskú hromadnú dopravu, ale aj pre cyklistov. Policajti počas kontroly zameranej práve na tento neduh zistili a riešili 13 priestupcov medzi ktorými boli aj takí, ktorí si napríklad jazdný pruh pre cyklistov pomýlili s parkovacím miestom pre svoje motorové vozidlo“, povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

Hliadky mestskej polície postupne skontrolovali Ružinovskú, a Račiansku ulicu, ako aj frekventovanú Trnavskú. Hodonínsku, Panónsku a Rusovskú cestu. Zistené priestupky riešili v zmysle zákona a za ne môže byť v blokovom konaní uložená priestupcovi pokuta do výšky 50.- eur. Podobná kontrola v hlavnom meste prebehla v rannej dopravnej špičke pred dvomi týždňami a vtedy hliadky mestskej polície zistili 25 priestupkov.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.4.2017 / 27.4.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti