Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Čierne ovce medzi taxikármi

Kontrola taxi
V tomto roku v rámci pravidelných kontrol mestskí policajti v hlavnom meste skontrolovali 59 vodičov taxislužieb. Na rozdiel od minulosti začínajú byť viacerí taxikári disciplinovaní a služby pre zákazníkov ponúkajú tak, ako im to predpisuje zákon o cestnej doprave.
 

 
 

No stále sa medzi nimi nájdu jednotlivci, ktorí česť svojmu remeslu nerobia. Z tohtoročných kontrol mestskej polície je totiž zrejmé, že 6 z nich používalo vozidlá bez označenia, v šiestich vozidlách boli používané taxametre bez overenia, v troch prípadoch vo vozidlách chýbal údaj o sadzbe cestovného a v desiatich prípadoch nevedeli  vodiči taxíkov predložiť potrebné doklady. Zistené priestupky boli odstúpené príslušnému správnemu orgánu.

„Naše kontroly sú oproti minulému roku intenzívnejšie a zisťujeme nárast závad. Niektorí taxikári sú aj napriek hrozbe vysokých sankcií v rámci správneho konania stále nepoučiteľní. V kontrolách však nepoľavíme. Našim cieľom je, aby služby v oblasti poskytovania taxi v hlavnom meste boli skutočne na profesionálnej úrovni. Taxikári, ktorí to nechcú vziať na vedomie meno tým dobrým kazia a v uliciach mesta nemajú čo hľadať,“ hovorí vrchný komisár JUDr. Rudolf Pisch, zástupca náčelníka mestskej polície.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.3.2017 / 6.3.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti