Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

BUS pruhy a cyklotrasy pod dohľadom

Jazdné pruhy vyhradené pre vozidlá mestskej hromadnej dopravy majú slúžiť výlučne týmto vozidlám. Obdobne je to aj s cyklotrasami, tieto sú v hlavnom meste vybudované pre účely bezpečnej jazdy cyklistov. Motoristi však s obľubou takéto miesta využívajú, či už na skrátenie si cesty, alebo prípadné vyhnutie sa kolónam.
tabula bus pruh
 

 
 

O tom svedčia aj štatistické údaje, len od začiatku tohto roka príslušníci Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy zistili 58 priestupkov týkajúcich sa nepovolenej jazdy a státia v jazdnom pruhu vyhradenom pre prostriedky mestskej hromadnej dopravy a 123 priestupkov spáchaných nepovolenou jazdou a státím vozidiel na cestičkách určených pre cyklistov.

Posledná kontrola zameraná na uvedenú problematiku bola vykonaná v rámci všetkých piatich bratislavských okresov. Počas celomestskej kontroly bolo zistených celkom 31 priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, pričom v 23 prípadoch riešili príslušníci mestskej polície zneužitie prejazdu cez vyhradený jazdný pruh a v 4 prípadoch to boli priestupky týkajúce sa nepovolenej jazdy alebo státia vozidiel na cyklotrase.

Policajti z piateho bratislavského okresu sa však v rámci kontroly zamerali aj na územie petržalskej časti Dunajskej hrádze, a to najmä z dôvodu, že mnohí motoristi nerešpektujú tam osadené dopravné značenie. V tomto smere boli zistení a následne riešení 4 priestupcovia. Priestupcovia boli celkom v 20 prípadoch riešení uložením blokovej pokuty priamo na mieste. V obdobných kontrolách bude mestská polícia aj naďalej pokračovať.


 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.4.2018 / 19.4.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa