Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Bratislavský lesopark žije aj v zime

Bratislavský lesopark aj napriek poriadnej nádielke snehu v tomto ročnom období nespí. Snehová pokrývka ľudí neodrádza, práve naopak. Na toto miesto denne prichádza množstvo ľudí či už za oddychom alebo športom.
Kone v zime
 

 
 

Hipológov mestskej polície neodrádza ani sneh, na ktorý bola Bratislava doteraz skúpa. Do služby musia vyraziť kedykoľvek, či je lesopark zasnežený, zablatený alebo v ňom vládne neznesiteľná horúčava. Sú tu pre to, aby sa aj v tejto časti Bratislavy postarali o verejný poriadok, aby si zo zelených pľúc nášho mesta nikto nerobil smetisko, prípadne pretekársku dráhu. 

S hipológmi sme sa stretli aj v deviaty januárový deň na Partizánskej lúke. Spoločnosť nám v niektorých prípadoch robili malé deti, pre ktoré pohladiť si policajného koňa bolo skutočným zážitkom. Jazdci však museli ísť ďalej nakoľko ich čakala kontrola niektorých bufetov, ktoré sú v tomto zimnom období zatvorené. Dupot konských kopýt sprevádzal ich chôdzu aj na parkoviská, kde sa policajti zamerali na kontrolu zaparkovaných vozidiel. Tieto si tu ich majitelia zaparkovali a po vlastných sa vybrali do prírody. Zaparkované vozidlá totiž v nejednom prípade lákajú aj tých, ktorí do prírody relaxovať nechodia. 

Dnes to bolo všetko v poriadku, žiadne porušenia hipológovia nezistili, kiež by tomu tak bolo aj počas celého roka.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.1.2019 / 9.1.2019

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti