Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Bratislava tours 2017

Cez víkend sa v hlavnom meste uskutočnilo zaujímavé motoristické podujatie pre dospelých a deti a to III. ročník motoristickej súťaže Bratislava tours 2017. Jedným zo spoluorganizátorov bola aj Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy.
Priechod pre chodcov
 

 
 
Cieľom podujatia bolo formou rodinnej jazdy vysvetliť najmä deťom zásady dodržiavania pravidiel cestnej premávky, ohľaduplnosti k chodcom a získanie nových návykov bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Súťaž pozostávala z jazdy cez prejazdné body v mestských častiach Ružinov a Petržalka, pričom na jednom z týchto bodov pred základnou školou na Drieňovej ulici bola aj hliadka mestskej polície. Tento bod nebol zvolený náhodne. Pred niekoľkými rokmi sa na priechode pre chodcov pred touto základnou školou stala tragická dopravná nehoda. Preto mestskí policajti každej súťažnej posádke vysvetľovali, aké má vodič povinnosti voči chodcom na priechodoch pre chodcov, ako aj to, ako sa  pri prechádzaní cez cestu majú správať samotní chodci. 

Súťažilo sa v štyroch kategóriách – otec a dieťa, matka a dieťa, rodičia s deťmi a posádky zdravotne ťažko postihnutých. Po jazde mestom nasledovala škola šmyku, jazda zručnosti a pre deti mestskí policajti pripravili dopravné ihrisko. 
 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.9.2017 / 11.9.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa